Dünyalar Güzeli

  Hasan PERÇİN

  1 Temmuz 2014
  Dünyalar Güzeli
  Onunla ilkokul çağımda tanıştım, babam, ablam, ben ve o, dördümüzün kartpostal gibi fotoğrafı hala durur. Sene doksanlar, şimdilerde tv de dizisi oynuyor, kıyafetlerimiz aynen öyle, o her zamanki gibi güzel. Bizi aradan geçen yıllar yıprattı ama onu daha da güzelleştiriyor, fotoğrafımız neyle çekildi bilmiyorum, o zamanlar makine herkes de yok, muhtemelen Hollanda’da yaşayan gurbetçilerimiz gelmiş, onlar çekmiştir.
  O günden beri Gölcük e hayranım, Bolu’nun bütün gölleri bir kenara, Gölcük bir kenara. Geçen hafta Gençlik Spor İl Müdürü Yahya beyi ziyarete gitmiştik, kendisi Kayserili, Bolu’yu sorduk, bilgisayarının ekranını bize doğru çevirdi, “var mı böyle bir güzellik” dedi, ekranda paraşütçülerin çektiği gölcük fotoğrafı vardı. Hatırlarsanız Zekeriya Öz de Bolu’ya geldiğinde ilk Gölcük’ün fotosunu tweter den sevdikleri görsün diye paylaşmıştı.
  Bobross’u (TRT 2 de hafta sonları resim yapan bonus saçlı adam) kıskandıracak güzelliği var, bu nedenle Gölcük için bir şeyler yapanlara da, bir şeyler yapanları eleştirenlere de saygı duyuyorum.
  Gölcük’e 2 gözlükle bakabilirsiniz, birinci; izlemeye doyamayacağınız doğa harikası, şehir dışından gelen misafirlerinizi götürüp gezdirebileceğiniz harika bir yer, piknik, mangal, semaver vs..
  Ama belediye başkanıysanız 2. gözlüğü takmak zorundasınız, her şeyin maddiyat ile ölçüldüğü, kapitalizmin alıp başını gittiği günümüzde, belediyelerin devletten aldığı katkı bir yere kadar, daha fazlasını yapmak için elinizde böyle değerler varsa kullanırsınız, halk sonuçta hizmete oy veriyor.
  Gölcük’e el sürmek öyle kolay değil, doğaya saygılı olmak zorundasınız, her taşı kaldırdığınızda altından sizi eleştiren muhalefet çıkacaktır ki çok önemli, Bolu Belediyesi neden başarılı? Çünkü sağlam bi muhalefeti var, muhalefetin ne kadar kaliteliyse sende o derece kaliteli iş çıkarmak zorundasın.
  Gölcük artık dünya malı, her geçen gün fotoları sosyal ortamda daha fazla kişiye ulaşıyor, gece giriş çıkış yasak, daha elit misafirleri var, güvenlik hat safhada, yani gözbebeği gibi bakılıyor. Ha, bizim akşamcılar mı? Gölköy var canım 7/24… Bizde göl bitmez.
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  3.2100801467896