YÜCE Eczanesi
ELMAS Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
Bolu 5 günlük hava tahmini

Beni Bolulu hekimlere emanet ediniz…

Hasan PERÇİN

12 Aralık 2013

Beni Bolulu hekimlere emanet ediniz…

Adaylığının açıklanmasının ardından Alaaddin başkan Bolu’ya döner dönmez aklındaki ekibi oluşturmak için harekete geçti. Bolu’nun önde gelen isimlerinden MHP tabanlı Hüseyin İka’yı Akp’den Bolu Belediye Meclis aday adayı yaptı. Yeniden seçilirse de muhtemelen başkan yardımcısı yapacağı söyleniyor. Bu sayede hem MHP’den güçlü bir aday çıkıp, oyların bölünmesini engellemiş oldu hem de güvendiği, samimi olduğu bir Başkan yardımcısı olacak.

Hüseyin bey, doktor kimliğinin yanında yönetici vasıfları bulunan bir insan. Başhekimlik ve Bolu Türk Ocakları başkanlığı, Bolu Türk Kızılay Başkanlığı derken hedefini Bolu Belediye başkanlığı olarak belirlemiş olabilir. Kendi dergimin 10. sayısın da Kızılay başkanı sıfatı ile yaptığımız röportaj da ‘Sorumluluk sahibi insanların bir şeyler yapması lazım, aksi takdir de vasıfsız insanlar önemli makamları doldurup vatandaşımızın alacağı hizmetlerden mahrum kalmasına neden oluyor’ açıklaması beni çok etkilemişti.

MHP kimliğinden, Akp kadrosuna geçmesinin çok eleştirileceğini bildiği halde neden bu teklife onay verdiğini, tırnak içerisindeki cümlesine bağlamak istiyorum, inşallah da öyledir.

Çünkü yaptığı bu hareket, hem AKP’lileri hem MHP’lileri çok kızdırdı. Yani bu hamle ile iki tarafa da yaranamadı, MHP tarafından ‘silindiği’ ima edilen açıklamalar geldi. AKP tarafından ‘hint kumaşı’ eleştirilerine maruz kaldı. İka’nın ise nedeni; “Sor günlerinde Alaaddin başkanın yanında olması”

Alaaddin Yılmaz, arasının iyi olduğu İka’yı yeni ekibinde düşünmesi çok normal. Başkanın geçirdiği birkaç ameliyata İka bizzat katılmıştı. Yani ‘Beni Bolulu hekimlere emanet ediniz’ ile özetleyemeyeceğimize göre, Alaattin başkan kendi güvendiği kişiler ile yola devam etmek istiyor. Öyle ki başarılı çalışmalarını gölgede bırakabilecek birçok yolsuzluk yaşandı Bolu Belediyesinde.

Hüseyin beyin de bu şekilde üst düzey yönetime geçme şansı var. Belkide Alaaddin Yılmaz’dan sonra ki başkan adayı kendisinin olabileceğini, Bolu Belediye Başkanlığa giden yolun buradan geçtiğini düşünüyor. Eğer hedefi buysa ve bu yolda aldığı kararı, kırdığı kitlelere anlatması lazım gelir. Belediye’nin, ‘gerçekten’ hizmet için çalışacak, yönetici vasıflı idarecilerine ihtiyacı var.

Hafta içerisinde MHP’den adaylığı açıklanan Şükrü GÜLEZ’e çıktığı bu yolda başarılar dilerim. Zaten Belediyenin kadrosunda ‘mimar’ her dönemde bulunabiliyor.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama