Allah Seyfi HAN Hâkimin Yardımcısı Olsun

  Hasan PERÇİN

  23 Ekim 2017

  Nikâh salonundan bozma mahkeme salonu.

  Bir hâkim ve karşısında dillerinde kibarlık içlerinde öfke dolu yüzlerce kalabalık

  Seyfi hâkim nereye baksa FETÖ’cü olmakla hakkında dava açılmışlar ve aileleri

  Sanıkların keyfi yerinde moralleri yüksek… Nasıl olmasın, Cumhuriyet tarihinin en önemli davasını takip eden Cumhuriyetine kastedilmiş bir tek sivil yok, partisine ve Liderine kastedilmiş bir tek Ak Partili yok, koca salonda tek gazeteci var aylardır takip eden Hakan Aydın.

  *

  Eğer birinin savunmasını dinleyip mahkemeden ayrılırsanız kesin kararınız hemen salınmaları ve resmi özür dilenip maddi tazimatının verilmesi olur.

  Ama hepsini dinlerseniz nasıl organize hareket ettiklerini çok iyi anlarsınız

  Lanet… Ama kime?

  Her savunmasını yapan sözlerine 15 Temmuz darbesini ve darbeyi gerçekleştirenleri lanetlemek ile başlıyor. İsim yok, FETÖ’yü mü yoksa tiyatro diyenler gibi Erdoğan’ı mı? bilemiyoruz.

  Bylock?

  İndirmedim ve kullanmadım… Kabul eden yok, zaten kabul edenler etkin pişmanlık yasasından dışarıda.

  Tweetleri katlayın

  Sosyal medya özürlüsü olduğunu söylüyor öğretmen. Dershanelerin kapatılması tartışmalarında attığı 4 tweet’i soruyor hâkim… Yanıt: ben tweet atamam… Tam da tweetlerin katlayın günleri.

  Neden KOZA?

  Bayan öğretmen arkadaşları ile hoşça vakit geçirmek için Koza Eğitimciler Derneği kurmaya çalışmış, prosedürleri aşamadığından yarım kalmış, STK… Dernek… Vakıf… Bunlar güzel şeyler… İyi de neden adı KOZA?

  Bankasya?

  Rutin bankacılık işlemleriymiş. Kimisi belediye zorunlu tuttu diyor, bir ayrıntı dikkatimizi çekiyor…Çoğu 2010 tarihinde ev kredisi kullanmış Bankasyadan, sizde hala nasıl ev edinebilirim diye düşünüp başvurduğunuz bankalardan hayal kırıklığı ile çıkın.

  Tersine Himmet.

  Bayan kendisine ait 7 bin lirayı FETÖ davalılarının ailelerine dağıtacağını çekinmeden Seyfi Han hâkime söylüyor, bu cüreti nerden buluyor dersiniz? DAVAYA sahip çıkmayan partililerden olabilir mi?

  Alkol koktail…

  Sanık önceki hayatında barmenmiş sonra sıcak paranın döndüğü okullarımızdan birine üst düzey yönetici olmuş… Olabilir Allah yürü ya kulum demiş..! İtirafçının kendisi için Diyanet İmamlarının İmamı olduğu itirafını hâkim soruyor. Cevap: bana alkol koktail sorun söyleyim.

  Buna Yetkim ve hakkım var…

  Kibar ve saygılı bir dille başlayan savunmalar detaylar ile uzatıldıkça uzatılıyor. Hâkim Seyfi Han sabırla dinliyor, daha iyi anlayabilmek için araya girip birkaç soru soruyor, tabi sıkıştıracak sorular ve hemen savunmacı kibar üslubu bırakıp sert ses tonu ile “savunmamı 3 kez böldünüz” diyor, avukatı da söz alıp savunmanın bölündüğünü söylüyor, bir başka davalının avukatı da laf atıyor, Hâkim 3’lü saldırıyı püskürtüyor “buna yetkim ve hakkım var.”

  *

  Velhasıl Hâkimin de davalılarında işi zor, bilmiyorum duymadım görmedim yerine bildiklerini anlatsalar işler daha kolaylaşacak.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.1677098274231