Adaylardan yansımalar…

  Hasan PERÇİN

  31 Aralık 2013
  Adaylardan yansımalar…
  Geçtiğimiz Cuma günü mimar hanım Highway’da, başkan ise Gölyüzü’nde seçim çalışması yaparlarken, ajanslara düşen fotoğraflar dikkatimi çekti. Yerel medyamızdan ‘TAKİP’ ederek, karelere yansıyan fotoğraflarını yorumlamaya çalışalım. O kadar gezdiler ama nasıl olduysa ben hiç karşılaşamadım, o da benim şansızlığım olsun (Yeni Küçük Sanayiye’de bekleriz)
  Bakıyorum bir tarafta şirin, tatlı, güzel bi bayan. Hep gülüyor. Mahalle mahalle geziyor, kırmızı beyaz atkılar, slogan ‘14 kazanacak’mış, yok bizim verdiğimiz oylar ile 44 kazanıyor. Heyet erkekli bayanlı, bayanlar makyajlı, kendini ve projelerini anlatmaya çalışıyor, eline ‘çalı süpürgesi’ aldığında ‘bunları süpüreceğiz’ diyor, Bolu Halk Bankası önüne boş ‘ayakkabı kutusu’ bırakıyor. Bu günlerde pek neşeliler, ülkeyi sarsan rüşvet dalgası, ister istemez bir umut doğurmuş. Her şey bir yana, çalışmaları esnasında ajanslara yansıyan fotoğraflar çok renkli, eksi 15’ler de seyreden ilimize insanın içini ısıtıyor.
  Diğer tarafta mevcut başkan, çevresinde kendi partisinin seçilemeyen diğer aday adayları ile ‘biz bir aileyiz’ diğerlerinde bu poz u göremezsiniz dercesine (Abdullah bey fotoğraflara yeni katıldı) sokaklarda. Slogan ‘ustalık dönemi’, yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır diyerek kendinden emin geziyor, ağırlıkta yaşlı teyzelerin amcaların elini sıkar fotoğraflar yansıyor. Havalar soğuk, paltolar siyah ve uzun, başlarda kasketler, ağırlıkta heyet de erkeklerden oluştuğundan, sanki ‘AĞIR ABİ’ havası var, yanında ‘ZENGİN’ ağabeyler (Muzaffer bey) derken basına yansıyan fotoğraflar biraz ‘siyah beyaz’ kalıyor. Neticede hava zaten soğuk birde siz yapmayın başkanım  üşüyoruz.
  *Bakıyorsun Pazar tezgahına önce biri geçiyor sonra diğeri,
  *Seçimden sonra bir daha göremeyeceğimiz, halk ile samimi pozlar,
  *Rüzgar yön değiştirince ‘HİGHWAY’ da tam kadro boy göstermeler.
  *Vaatler vaatler…
  *Nereye giderlerse gitsinler, asıl konu dönüp dolaşıp BOLUSPOR’a dayanıyor, Bolu’da Boluspor ile ilgili iki kelam sözü olmayanın başkanlık için de pek şansı yoktur.
  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.16730713844299