GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

RAMAZANIMIZ, HALK EĞİTİMİMİZ, YAZARLARIMIZ...

Fuat Bayramoğlu

28 Mayıs 2017

RAMAZANIMIZ, HALK EĞİTİMİMİZ, YAZARLARIMIZ, OKULLARIMIZ, SEBEN KONUK EVİ-27 MAYIS -15 TEMMUZ ve BOLUSPORUMUZ

HOŞ GELDİN ONBİR AYIN SULTANI

Ramazanda oruç tutmayı farz bilen ve orucun sevabını, Allahü teâlâ’ dan bekleyenin, geçmiş günahları affolur. (Hadîs-i şerîf)
Rabbimize hamdolsun, bir ramazanı şerif ayına daha kavuştuk. Bu ayı fırsat bilmeli, Allahüteala’ nın razı olduğu işleri yapmalıdır.
“Bir daha erer miyiz ramazana?” diye sorgulamalıyız kendi kendimize. Eremeyen ebediyete intikal edenleri de unutmadan, hikmet gözlerimizle bakmalıyız içinde bulunduğumuz duruma.
 “Nimete kavuşanlara afiyet olsun” diyerek, Ramazan ayınızı tebrik ederiz efendim.
DEV SERGİ, DEV ORGANİZASYON
 Milli Eğitim faaliyetlerinin içerisinde Halk Eğitimin faaliyetlerinin büyük bir yeri ve önemi var.
2016/2017 Öğretim yılında, Bolu’da 12,908 kursiyer, 1060 kurs  13.206 Vatandaşımıza, kurs imkanı sağlandı.
Geçen hafta içi Bolu İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galerisi salonunda yapılan yılsonu sergisinde, binlerce el işi ürün sergilendi.  
Bu  sergiye Bolu Valisi Sayın Aydın Baruş ile eşi Sayın NagihanBaruş, Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Emine Davarcıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Cengiz, Bolu Halk Eğitim Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Sayın Mustafa Çilkara, kursiyerler ve büyük bir davetli topluluğu katıldı.
Sergilenen ürünlerdeki emek, esasında toplumumuzun gönül ve kültür zenginliğini ortaya koyarken, makine ve kontrolsüz teknolojiye karşı, disiplinli iç zenginliğimizi ortaya koyması bakımından, önemliydi.
Kültürümüz ileri kuşaklara bir bakıma bu kurslarla iletileceği de aşikardır.
Sayın Valimizin Başkanlığında başlayan bu harekete, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hassasiyetini biliyoruz.
Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sayın Mustafa Çilkara’yı ve genç müdürün şahsında bütün kursiyerleri, öğretmenleri ve Bolu halkını tebrik ediyoruz.  

GENÇ YAZARLARIMIZ MEZUN OLDU
Bolu’da bir ilk hayata geçirildi ve başarı ile bitirildi.
8 ay süren bir çalışma sona erdi.
Kazanan Boluda  geleceğimizi emanet edeceğimiz gençliğimiz kazandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz son toplantı da dedi ki: “Sekiz ay boyunca devam eden bu çalışmada desteklerini esirgemeyen Sayın Valimiz Aydın Baruş’a ve Belediye Başkanımız Alaaddin Yılmaz’a teşekkür ediyorum. Biyografi-Portre dalında Fahri Tuna, Hikaye dalında Mukadder Gemici, Şiir dalında Adem Karafilik ve deneme dalında Mehmet Şeker hocalarımıza emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Yaz kış demeden atölye çalışmalarını aksatmayan öğrencilerimize teşekkür ediyorum. Ayda bir düzenlediğimiz medeniyet söyleşilerine katılım göstererek bizleri ve öğrencilerimizi aydınlatan Yazar Sadık Yalsızuçanlara, Yazar Ahmet Güner Sayar’a, Ressam İsmet Yedikardeş’e, Şair Nurullah Genç’e, değerli hocamız Mustafa Firengiz’e, eski Tarım Bakanımız Prof. Dr. Sami Güçlü’ye teşekkür ediyorum. Projenin başından beri kusursuz bir şekilde çalışan Şube Müdürümüz Levent Şener’e ve AR-GE ekibimize teşekkür ediyorum.” Konuşmanın kısa bir kısmını aldık.
Ne mi oldu. Bolu’daki Liselerimizden gönüllü ve kabiliyetli gençlerimiz, bu işin uzmanı olan önemli uzman kişilerce, çeşitli  atölyelerde sekiz ay belirli zamanlarda çalıştılar.
O delikanlılarımız bu sene mezun oldular. Kendi evletlarmızdan Yazarlarımız, şairlerimiz, ressamlarımız oldu Bolu da, Ürünlerini alacağız 5-10 yıl sonra.

AİBÜ Mavi salonda Görkemli bir tören yapıldı.
 Programa Vali Yardımcısı Ahmet Atılkan, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, AİBÜ Rektör Yardımcısı Hamit Coşkun, Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Cengiz, Maarif Müfettişleri Başkanı Tuncay Erdoğan, Şube Müdürlerimiz Muvafık Kılıç ve Levent Şener, İlimizdeki kıymetli Okul müdürlerimiz ve yüzlerce öğrenciler katıldı.

BOLU’DA OKULLARIMIZIN FAALİYETLERİNİ TAKİPTE ZORLANIYORUZ
Sene sonu yaklaştıkça, Okullarımızda eğitim ve öğretim faaliyetleri gösteri sunumları hız kazandı.
4006 TUBİTAK Fuarları, Okuma bayramları, Kermesler, Tiyatrolar,
Mezuniyetler,  Resim sergileri, Şehir içi ve şehirlerarası geziler, piknikler, eğitici şehir içi geziler yapıldı, yapılıyor. Folklör ve izcilik gösterileri, dramalar, okul öncesi sınıfların etkinlikleri,
Bütün bunlar ardı ardına hizmete giriyor. Bu etkinlikleri takip edebilmek, ziyaret edebilmek ne mümkün? Okullarımız bilgi topu.
Milli Eğitimin koordinesindeki Okullarımızın bu hızı, velileri, eğitimcileri bizleri sevindiriyor. Okul ile Okul Aile Birliklerinin çabaları beğeni ile izleniyor.
Sayın Valimizin, Milli Eğitim Müdürü ve şube müdürlerinin, okul müdürlerimizin, eğitimcilerimizin, halkımızın bu etkinliklerle, okullarla, öğrencilerle, okul idarecileriyle iç içe olmasının sonucu olarak Bolumuz Türkiye’de İlk 10 içinde olduğunu, resmen onaylıyor.
Bolu Mili Eğitiminin bu başarısı nedeniyle sevinçliyiz.  İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Cengiz Beyin şahsında Bolu Milli Eğitimin neferleri olan tüm eğitimcileri,  Eğitim Öğretim Ailelerini tebrik ederiz.
27 MAYIS 1960 -15 TEMMUZ 2016 GERÇEĞİ
27 Mayıs 1960’ta hain darbe yapanlar,  Türkiye düşmanların yapmak isteyip te yapamadığını, ülkemdeki  birileri(!) silah gücüyle yaparak, devamında da, 17 Eylül 1961 tarihinde  Başbakanımız Adnan Menderes’i  idamla şehit ettiler.  O zamanlar Bakanlarımızdan Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan’ı asarak şehit ettiler.  Bu hainliği gerçekleştiren Emperyalizmin ve Siyonizmin isteklerini yerine getiren alçaklara yazıklar olsun. İki elimiz ahrette de yakalarında olacak inşallah.
27 Mayıs 1960, 12 Mart 1971, 12 Eylül 1980, 28 Şubat 1997 ve en son 15 Temmuz 2016'da milletin iradesine ve demokrasiye kasteden içerdeki ve dışarıdaki tüm Siyonist ve emperyalist hainleri ve işbirlikçilerini esefle kınıyoruz.
SEBEN KONUK EVİ
Bolu, Aktaş mahallesinde oluşturulmuş Seben Konuk Evi, Bolu turizminin hizmetine girdi. Bolu’da Faaliyete başladı. Konak, dış ve iç mimariyle, eski Osmanlı mimarisinin derin izleriyle dikkat çekiyor.  İçinde de değişik kültürel kurslar, toplantılar ve etkinlikler ircaa edilecek. Bu konağın ortaya çıkmasında çok emekler verenler var. Başta Seben Belediye Başkanı Süleyman Özbağ’a, Seben Derneği Federasyonu Başkanı Sayın Selami Eryılmaz’a, Seben Derneği yöneticilerine tebriklerimizi sunarız. Derneğin faaliyetleri yakında ülke ve dünya gündemine konu olacağını, projelerini bildiğimiz için de rahatlıkla söyleyebiliriz   
 BOLUSPOR GÖZTEPE MAÇINA DOĞRU
Boluspor Göztepe Maçı, 29 Mayıs 2017 Pazartesi Günü, Bolu’da saat 21.30’da oynanacak. İlk maçı 2-0 İzmir’de kaybetmiştik. Bu maçta en az üç gol atmamız gerekecek. Bu nedenle herkesi bu maça davet ediyoruz.  BU maçı mutlaka almamız gerekiyor.
Şimdi görev zamanıdır. BU cennet Bolumuzu en zor gününde, yalnız bırakmak yok.
Haydi, Bolu, Haydi Boluspor! Allahütealâ yardımcımız olsun.
 


   
   
 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama