ÖLÜRÜZ BİZ, SENİN UĞRUNA

  Fatma Marmara

  16 Temmuz 2017

  Öyle bir ülke ki herkesin gözü topraklarımızda, tarihimiz boyunca uğraşıp duruyorlar. Üzüntü acı, kan, bitmiyor. Birine bitsin yeter derken, bir diğeri çıkıyor.

  Bir yıl önce, 15 Temmuz 2016 Cuma gününün gecesi televizyonlarda gördüğümüz görüntülerle şok yaşamıştık. Ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk.

   Askerlerimiz, vatanımızı koruyacak dediklerimiz, ellerinde silahlar, tanklarla sokaklardaydı. Halkımızda akın akın karşısına koşmaktaydı. Tabii bizde şehrimizin meydanlarına koştuk.

  Bu arada anlayabildiğimiz bir girişim vardı, darbe teşebbüsü. İçimize yuvalanmış Fetö terör örgütüne mensup bazı gruplar tarafından, Türk Milletine, Türk demokrasisine ve milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain darbe girişimini.

   O anda herkes, hepimiz hazırdık, vatanımızı savunmaya. Öyle olduğunu da duyuyor görüyorduk, televizyonlardan izleyebildiğimiz kadarıyla.

  Valimizin, belediye başkanımızın araç üzerinde ki açıklamalarına kilitlendi herkes. Birlik olma çağrılarıyla tek yumruk oldu tüm ülke.

  Daha sonraki günler içinde gördüklerimiz ise insanın tüylerini diken diken eden türdendi. Büyük bir belayı defetmişti bu vatanın evlatları, genci, yaşlısı, kadını, erkeğiyle. İnsanlarımız; etten kemikten duvar örerek, silahların, tankların üzerine silahsız giderek.

  Cumhur Başkanımızın dediği gibi “ Halkın gücünün üstünde bir güç tanımadım ben bugüne kadar.” Evet, halk sokaklarda meydanlarda gücünü, Türk olarak eğilmezliğini, yenilmezliğini gösterdi bir kez daha tüm dünyaya.

  Kanını canını veren tüm şehitlerimize, bu vatan için gözünü kırpmayan bu yüce ruhlara minnetimizi ne kadar ifade etmeye çalışsak da anlatamayız, yetmez.

  Yaşananların yıldönümündeyiz. Demokrasi ve milli irade uğrunda canını teslim eden şehitlerimizi anmak maksadıyla, Cumhur Başkanlığımızın talimatları ve Sayın Cumhur Başkanımızın himayelerinde 81 ilimizde gerçekleştirilen ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ etkinlikleri kapsamında. İlimizde de valiliğimiz ve belediye başkanlığımızın birlikteliği ile yapılan programlarla.  

  Meydanlarda ki anı defterlerine yazıldı yaşananlar, fotoğraf ve resim sergileriyle, slayt gösterileriyle gözler önüne geldi bir kez daha o anlar. Şehitlerimizin kabirlerini, ailelerini ziyaretlerle okunan Mevlid-i şeriflerle dualar eşliğinde anıldı yüce ruhlar ve yine meydanlarda toplandı binlerce vatandaşlar ‘15 Temmuz Şehitlerini Anma, Milli Birlik ve Demokrasi Günü’ için.

  15 Temmuz darbe girişimin yıldönümünde, bu vatan uğruna halkımız gösterdi bir kez daha gücünü milli birlik ve beraberliğini. Dilaver Cebecinin mısralarında belirttiği gibi:

  “Baş koymuşum Türkiye’min yoluna

  Düzlüğüne yokuşuna ölürüm!

  Asırlardır kır atımı suladım

  Irmağının akışına ölürüm Türkiyem…”

  Ülkem bir daha hiçbir acıyı yaşama!

  Saygı ve sevgilerimle…

  Fatma Marmara

   https://www.youtube.com/watch?v=17i-zc5DX64

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15328979492188