CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

ULAŞIMDA SON NOKTA!

Bulut Altundal

8 Ağustos 2018

2015 yılında yeni ulaşım sistemine geçilmesi ile birlikte yaşanan tüm sorunlar aradan 3,5 yıl geçmesine rağmen hiç eksilmeden aynen devam ederken, ülkemizin içinde bulunduğu kısmi ekonomik kriz biz öğrencileri de derinden etkilemeye başladı bile. Öyle ki öncelikle yemekhane ücretlerine bir anda yapılan 75 kuruşluk zam bizler için son derece sıkıntılı bir durum ortaya çıkardı. Şimdilerde ise akaryakıt, taşıt kredisi gibi sebeplerden ötürü ulaşıma zam gelmesi gündemde. Bu zamları mevcut durum içerisinde hor gördüğüm yok açıkçası, ancak hem zam miktarı hem de zam yapılan hizmetlerin kalitesi itibariyle eleştirilmeyecek gibi değil. Yemekhane zammı konusunda bir çok öğrenci tepkisini dile getirdi, ancak yine sevgili üniversitemizin idarecileri “Dediğim dedik, çaldığım düdük" diyerek sesini çıkarmadı. 75 kuruşluk zammın 25 kuruşa indirilmesini bekliyoruz öğrenciler olarak sevgili Rektörüm ve konuyla ilgili idareciler... Bu beklenti de tamamen yukarıda bahsettiğim gibi hizmet kalitesine ilişkin sorunlardan ve ayrıca aşırı çok oluşundan dolayıdır.

Gelelim ulaşıma... Bitmek bilmeyen sorunlar, sayısız toplantılar, iletilen ve tekrarlanan talepler, öğrenci tepkileri, şikayetleri ve halen zam!.. Kalite var mı? Yok! Tıkış tıkış otobüsler, olmayan sürüş güvenliği, öğrencilerin ve şoförlerin yanlış üslupları, baskılar, kavgalar, zamansız işleyen sistem, durağın önünden hızla geçip giden otobüsler, Tıp Fakültesinde bekletilmeden otobüsler, talepler, kalitesizlik ve buna rağmen çeşitli mazeretler ile zam!.. Artık diyecek bir şey kalmadı. Çünkü yeni bir sorun veya talep yok. Herkes her şeyi biliyor, ama kimse çözmeye çalışmıyor. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz sorumluluk almaktan kaçıyor, işi yardımcılarına ve alt müdürlere yıkıyor. Alt müdürler de söz verip yerine getirmiyor, getirtemiyor. Başkanın katılımıyla Belediye reklamından başka bir şeyin yapılmadığı yemekli toplantılar sürüp gidiyor. Verip de tutmadığınız sözler yüzünden tüm her şey sadece tekrar ediyor, hiçbir şey değişmiyor, gelişmiyor. Utanın! Kimseye söz dinletemiyorsunuz belli ki Bolu Belediyesi olarak. Bunun farkındasınız. Artık suçlu aramaya gerek yok. Suçlu hepimiziz. Suçlu Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, suçlu Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, suçlu benim, suçlu şoförler, suçlu öğrenciler... Kısacası suçlu bu "Rezil Ulaşım Sisteminin" sorunlarını çözmek için elini taşın altına koymaktan kaçan, sadece içi boş, gaz almaya yönelik açıklamalar ve paylaşımlar yapan herkes...

Şimdi zam diyorsunuz. Yapın. Her şeye zam geldi, bu normal. Ama en azından haklarını verin bu hizmetlerin. Kaliteyi artırın. Sorunları minimuma indirin.

Bazı haddini bilmezler, dalkavuklar öğrencilerin zamlara ve hizmete olan tepkisine "Bir çaya 3 lira vermesini biliyorlar" diyerek çıkışıyorlar. Cahillik, at gözlüklü bakış bunu gerektiriyor tabi. At gözlüğü takın, eyvallah. Ama umarım at olmazsınız, yoksa sırtınıza binip kırbaç vuran çok olur. Belki de sizi bu tatmin ediyor, bilemem.

75 kuruş zam yemekhaneye yapıldı, kaç kuruş olur bilmem ulaşıma da zam yapılır. Öğrencinin cebinden çıkacak günlük parayı düşünüp aylık toplama bakalım. Bunu düşünün sevgili Rektörüm, sevgili Belediye Başkanım... Ha unutmadan, yemekhane zammı sadece öğrenciye değil memurlara da yapıldı aynı zamanda. Ulaşım zammı da sadece öğrenciye değil tüm vatandaşa yapılacak. Selametle...

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama