CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

ULAŞIMA ÜÇÜNCÜ ZAM

Bulut Altundal

1 Eylül 2016

Geçen gün yüksek konforu ile müşteriye(öğrenciye ve halka) rahat bir hizmet sunan  Bolu Belediyemizin Özel Halk Otobüsleri ile kampüse çıkarken şu aralar başlayan zam konusunu düşündüm de: "Ulan çok az ücret karşılığı ulaşım ihtiyacımızı gideriyoruz, halen söyleniyoruz bir de utanmadan" dedim kendi kendime.

 

Konuya vakıfsınızdır. 09-08-2016 tarihli belediye meclisi kararı ile özel halk otobüslerinde zam uygulama kararı aldılar. Gazetelerdeki habere göre zam talebini sevgili özel halk otobüsleri işletmecileri yapmış ve bunu da sevgili Bolu Belediye Meclisi kabul etmiş. Bunu kabul ederken bu karara onay verirken bu meclis aceba sormuş mu şunu: "Ya bunlar zam talep etmiş ama hak ediyorlar mı? Ulaşım sorunsuz, gider çok da ondan mı talep ediyorlar?" Ben söyleyeyim. Körler sağırlar birbirini ağırlamış yine arkadaş. Ne bu otobüs işletmecileri ulaşımı sorunsuz rahat yapıyoruz zam istemek hakkımız demiş ne de bu zam talebini onaylayan meclis bu zam talebini ulaşımın işleyişine bakarak kabul etmiş. Biri utanmadan istemiş birileri de utanmadan onaylamış.  Sistem ilk geldiği zaman şak şak peşinde koşan kişilikler sorunlar baş gösterip büyüdükçe kaçacak delik aradılar. Şimdi de biz bir şey yapamıyoruz diye türlü türlü bahaneler türlü türlü saçmalıklarla sorumluluktan kaçıyorlar. Ulan bu sistem ilk geldiği zaman ben "bu ne rezillik, yeter artık, çözüm bulun" diye diye kendimi tüketirken siz ağız birliği yapıp "ilerde iyi olacak ilerde iyi olacak" diye milleti oyalayıp kandırdınız utanmazlar! Yazık hepinize yazık.  Bu konuda bir daha ayağıma dolanmayın yeter.

 

Neyse konuya dönelim. Rezil ulaşım sistemi diye diye bir buçuk yıldır sosyal medya platformlarında bütün sorunları bir bir yazdım, sorun yaşayanların sıkıntılarını paylaştım. Anketler yaptım kendini bilmezlerin eleştirip engellemeye çalışmasına rağmen, bunları ilgili kişilere ulaştırmaya çalıştım, hiç olmadı yerel basınımız aracılığıyla yapılan haberler ile görsünler dedim. Ama yok arkadaş bu körler, bu sağırlar bu lanet olası rezil ulaşım sistemi konusundaki sorunlara hep göz kapattılar, kulak tıkadılar. Yazık hepinize yazık.

 

Sizi Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) de şikayet ettim. 2 ay sonra sizin onlara yolladığınız hayal ürünü cevap metni geldi bana. Ama yeter artık yeter. Siz BİMER'i kandırın, bilmeyeni kandırın ama ben sizin bu saçmalıklarınızı her fırsatta Bolu'da bu hizmetten faydalanan binlerce kişiye afişe edeceğim her zaman yaptığım gibi. Bu konuda geri adım atmamı istiyorsanız sorunlara çözüm önerisi üretmek yerine sorunları çözün diyorum. Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yardımcısı Bolumuzdan tanıdık bir isim, Yüksel Coşkunyürek. Hükümetimiz yollar yapıyor, demiryolları yapıyor, havaalanları yapıyor, ulaşımın en hızlı ve rahat bir şekilde sağlanması için canla başla çalışıyorlar çok şükür. Ama bunları yapmak çok güzel olsa da devletin buralarda sağladığı hizmetleri de aynı oranda rahat ve güzel olmalı diye düşünüyorum. Sevgili bakan yardımcımız Yüksel Coşkunyürek'ten de Bolu'daki bu ulaşım sorunlarının çözümüyle ilgili bir girişim bekliyorum.

 

Yine hızımı alamadım ulaşım sorunlarına gitti konu. Zam konusuna gelelim. Yeni ulaşım sistemi başlayalı daha üç ay olmadan zam yaptınız. Hadi eyvallah dedik. Sevgili otobüs işletmecilerinin yenilemeye başladığı otobüsleri sattırıp bunları alacaksınız diye kendilerinin anlattığına göre onları da bir güzel maddi mağduriyete uğrattınız. Sonra bunun karşısında duramayıp üç ay olmadan zam dediniz. Eyvallah. Yanlış hatırlamıyorsam bu zammın üstüne daha beş ay olmadan yine utanmadan zam yaptınız. Hadi onu da bir güzel yedik. Eyvallah. Ulan ne bela bir sistemmiş de çıktınız bir buçuk yıl sonra yine yüzsüzce şu rezil ulaşım sistemine ilk gün yaşanan sorunlar halen yaşanırken nasıl zam yaptık dediniz. Hadi bunu dediniz, hiç mi düşünmediniz? "Biz yine karar aldık ama bu işe halk ne diyor, sürekli sırtını 'siz bizim evlatlarımızsınız' diyerek sıvazladığınız on binlerce öğrenci ne diyor?" diye hiç mi düşünmediniz a benim güzel takım elbiseli yönetici abilerim ablalarım. Yapmayın etmeyin ya. Yeter artık yeter!

 

Bizler öğrenciyiz, bizler halkız, bizler şu güzel memlekette yaşayan, yaşamaya çalışan ve bu hizmeti kullanmaya mecbur olan on binlerce insanız, insan! Bu sistemle alakalı öyle şeyler duyuyorum ki artık şaşırmayı geçtim tepki bile veremiyorum ya. Sorun hepimizde biliyoruz. Gelin şu sorunları şeffaf olarak konuşalım artık sonuca varalım. Şoförlere soruyoruz belediye diyor, belediyeye diyoruz şoförler diyor, zaman zaman kimisi öğrenci/halk sorunlu diyor. Eyvallah arkadaş. Biliyorum herkesin bu konuda hataları bellidir. Ama şu suç kimde oyununu artık bırakıp kördüğüm olmuş ipi çözelim de hepimiz rahatlayalım lütfen. Konuyla ilgili tüm görüşmeleri yapmaya da her zaman hazırım. Yazdıklarımın içinde kızılacak, alınacak noktalar vardır elbette birtakım kesimler için ama konu o değil arkadaş. Neticeye odaklanalım kim neyse şeffaf bir şekilde onu da yazarım, çekinmem. Selametle...

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama