CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

KISA KISA DEĞİNELİM

Bulut Altundal

18 Aralık 2017

Uzun süredir bir şeyler karalamamıştım. Aslında çok etkili yazılar yazmayı düşünüyorum da şu sıra bazılarının midesi ağrımasın diye öteledim. Ama aklımdaki bazı konular ile alakalı "etkili" şeyler yazıp öfkemi kusmak yerine kısa kısa düşüncelerimi belirteyim istedim.

Gölcük

Bolu Belediyesi doğa harikamız Gölcük Tabiat Parkı'na güzel evler olsun, bunu da biz beceremeyiz "22 yıl" özel bir şirket yapıp işletsin diye ihaleye çıkacakmış. Halk tepkili, siyasiler gergin... Ama gel gör ki klasik belediye işte, "Dediğimiz dedik, çaldığım düdük" diyor. Desinler efendim, değişemeyiz. Bir de kalkmış birkaç basiretsiz bu konuda açıklama yapıp özelleştirmeyi ve yapılması düşünülen evleri istemeyenleri biraz daha zorlasalar "vatan haini, devlet düşmanı, gelişme karşıtı, fetöcü" ilan etmeye çalışıyorlar. Ayıp ayıp. Halkı kazanacağınıza yine kendi bildiğinizi okuyup kutuplaştırıyorsunuz. Azıcık da siyasi yolunuzu değil de halkın dediği olsun diye çıkış yapın. Yazık.

Otobüs şoförleri

Geçtiğimiz hafta öğrenci bir arkadaşım ulaştı. Dedi, Bulut sen bu konularla ilgileniyorsun, ben mağdurum ne yapacağız. Dedim hemen şikayet et, gerisini ben hallederim. Konuyu gerek sosyal ağlar ile gerekse yerel basın ile duyurduk. Ama gelin görün ki iddia diye yazdığımız şeyde bile saçma sapan yorumlar yapıp lafı 'haketmiştire' getirmeye çalışan at gözlüklülere şahit olduk. Ah be güzel vatandaş, keşke senin evladın buna maruz kalsaydı da sana biri çıkıp anlamadan dinlemeden konuşamazsın, yazamazsın deseydi. O zaman görürdüm ben senin o savunduğun meslektaşını! Az bile yaptık, eksiği çok fazlası gerek. Ama görelim Bolu Emniyet Müdürlüğü bu konuda ne diyecek? Ha bir de arkadaşıma konu hakkında gelişme var mı diye sorayım dedim, demez olaydım. "Belediyeyi aradım, beni azarlayıp, 'Arayıp durmayın, bir gelişme olunca haber vereceğiz' diye çemkirdiler bana" dedi. Ben size yapacağı da söyleyeceği de iyi biliyorum da zamanı gelince, zamanı gelince!

Abant UNİ-TS

8 yıldır yapılan bir etkinliğin daha kim tarafından, nasıl organize edildiği hakkında bilgi sahibi olmadan paylaşım yapanlara da gereken cevabı ince ince verdik sevgili kardeşlerimiz, topluluk üyelerimiz ile beraber. Bu konuda da fitili ateşleyen Bolu Belediyesi oldu ama neyse, sonuç olarak mesaj ilgili yerlere çabuk ulaştı.

Vize sınavları

Ah be sevgili akademisyenlerimiz!.. Sınavlar biteli 1 ay oldu iki notu sisteme giremediniz ya ben size bir şey demiyorum. Şimdi diyeceksiniz ki "Derse gelseydin öğrenirdin." Hocam derse gelebilsem, takip edebilsem zaten bunu yazma gereği duymazdım. Sizin derse gelemeyecek durumdakileri de düşünerek hareket etmenizi bekleyerek hata yaptığımın farkındayım. Allah sizi de bildiği gibi yapsın.

Son olarak

26 Temmuz 2017 tarihli "Günümüzde Birlik Anlayışı" başlıklı köşe yazımda da belirttiğim bir konuyu tekrar dile getireceğim. Ne yazık ki günümüzde birlik olalım çağrıları karşılığını tam bulacak iken bir anda her şey yerle bir ediliyor. Bunun tek sebebi ise birlik çağrısında bulunan parti, dernek, işadamı, kurum ve kişi ayırt etmeksizin ortak paydada buluşma düşüncesinin olmaması, herkesin birlik anlayışının ne yazık ki "benim görüşüm etrafında toplanalım" olmasıdır. Ülkemiz zaman zaman uluslararası platformlarda zor durumda bırakılırken, yanlış politikalar ve sözlerle toplumu geren, toplumu kutuplaştıranların daha dikkatli davranmasını temenni ediyorum.

Selametle.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama