CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

BOLU’DAKİ SİYASİ PARTİLERE DAVET

Bulut Altundal

2 Mart 2017

Anayasa değişikliği için 16 Nisan’da yapılacak olan kimine göre ülkenin geleceğini belirleyecek, kimine göre cumhuriyeti yıkacak, kimine göre diktatör rejimi getirecek, kimine göre ülkeyi bölecek şu malum referandum yaklaşırken kamuoyunda algı yaratmak için kolları sıvayan sevgili siyasi partililerimiz çalışmalarına ara vermeksizin devam ediyor.

 

Referandum kararı ile bir bir oyunun rengini açıklayan siyasi partiler her seçim öncesi olduğu gibi –sadece seçim sürecinde- halk ile iç içe oluyor, esnaflar ile çok ilgileniyor ve sorunları çözeceğiz, ona müjde buna destek gibi açıklamalarla sağolsunlar gözümüzü boyamaya devam ediyorlar. Eksik olmasınlar. Allah’tan şu seçimler, referandumlar var. Yoksa bunların halkın arasına karışacağı yok.

 

Her şeyin içine soktukları siyaset ile övünen siyasiler bu süreçte yaptıkları açıklamalar ile toplumu öyle güzel “birleştiriyorlar ki” anlatamam. Bazen diyorum: “Şu siyasiler de olmasa birbirimize düşman olacağız, kan gövdeyi götürecek, her yerde gerilim, her yerde kavga çıkacak.” İyi ki varsınız, seviyorum sizleri kırmızı çizgilerim haricinde ideoloji ayırt etmeksizin. Siz olmasanız. Bir olamayacağız, birlikte olamayacağız, hep düşman olacağız birbirimize!

 

Neyse devam edelim. Her şeyin içine soktukları siyaset diyordum. Her şey olur da üniversiteler olmazsa olmaz tabi. Oradan eksik kalmayalım diyenler sayesinde üniversitemizin Gölköy yerleşkesinde binlerce öğrenci huzur ve güvenli bir şekilde eğitimimize bilimsel ve akademik çalışmalarımız ile devam ediyoruz. O kadar önemsiyorlar ki sayelerinde kedi ciğerinden yaptığımız uçurtmayı Aselsan aracılığıyla Kazakistan ordusu envanterinde bulunan F14 füzelerine taktırdık. Bu ve buna benzer büyük başarılımızın hepsi tabi ki bu siyasi partililer sayesinde oluyor. Ufkumuzu genişleterek bize kendi ideolojilerini aşılamak yerine öncelikle bilimi ve eğitimi önerdikleri için elde ettik bu başarıları biz.

 

Abant İzzet Baysal Üniversitesi öğrencilerine bu güzel katkılarınız için sizlere teşekkür etmek şahsen boynumun borcudur. Bu nedenle referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Bolu Teşkilatının üniversitemiz kampüsüne gelerek fakülte kantinlerinde öğrencilere çay ısmarlamaları da büyük önem arz ediyor. Bilime, eğitime, gelişmeye, girişimciliğe yönelttikleri ve her daim doğru olanı yapmalarını istedikleri biz öğrencileri Jüpitere göndereceğimiz B14A-50 modeli insansız hava aracımızın yapım çalışmaları sırasında ziyaret ederek çay ikram etmeleri hoşuma gitmedi değil tabi. Ne diyor şair: “Durmak yoookkk, yola devaammm.”

 

Ama hoşuma gitmeyen bir şey var. Sevgili Ak Parti Bolu camiamız üniversitemizi rahatlıkla ziyaret ederek öğrencilerle sıcak ve samimi bir ortamda sohbet imkanı bulabilirken Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Teşkilatı, Saadet Partisi Bolu Teşkilatı, Milliyetçi Hareket Partisi Bolu Teşkilatı neden bizleri ziyaret etmiyorlar. Ülkemizin geleceğine yön verecek olan bu önemli referandum öncesi çalışma alanlarına neden üniversitemizi eklemiyorlar? Tamam zaten hepsinin gençlik yapılanmaları üniversite öğrenciler ile dolu ama parti yöneticileri neden gelmiyor?

 

Bence Jüpiter çalışmamızdan sonra Neptünde kuracağımız organik ürün yetiştireceğimiz tarla çalışmalarına başlarken CHP, MHP ve SP Bolu Teşkilatları da üniversitemize gelip bizlere çay-kahve ısmarlamalılar. Ben bu güzel düşünceler ile birlikte Bolumuz içerisinde önemli faaliyetler yapan diğer siyasi partilerimizi de üniversitemize referandum çalışmaları için bekliyorum. Çünkü sizler olmazsanız biz birbirimize düşman oluruz, kavga ortamı doğar, güvenemeyiz birbirimize. Gayriresmi olarak yaptığım bu davetin partililerce olumlu karşılanmasını diliyor ve en kısa zamanda bekliyorum. Selametle.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama