CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

BÖLEMEYECEKLER, PARÇALAYAMAYACAKLAR, BAŞARAMAYACAKLAR!

Bulut Altundal

27 Ocak 2017

 

 

Bölemeyecekler!

Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin bölünmez bütünlüğünü bozamayacaklar. Ne bir avuç toprak ne de bir parça ekmek alamayacaklar bu cennet vatandan.

 

Peki ya insanlar?

Aynı şeyleri insanlar için de yapamayacaklar diyebilecek bir durumda mıyız?

Belki evet belki hayır. Nedeni çok açık: "Biz ayrıştık."

 

Nasıl mı?

 

Parti parti ayrıştık biz. Her yeni seçim günü yaklaşırken kendi partimizden olmayanlara neler söyledik neler. Kimisini hain ilan ettik kimisini ülkenin büyümesini engellemekle kimisini başkasının uşağı olmakla itham ettik. Ayrıştık biz dostlar farkında değil misiniz?

 

Takım takım böldüler bizi. Olağanüstü olaylarda kol kola girip ortak bir tepki koyduk ortaya evet ama stadyumlara -günümüzde artık "arenalara"- girerken bölündük biz. Rakip takım taraftarlarına ağzımıza ne gelirse saydık. Hani derler ya ana avrat sövmek... İşte biz onu kendi tuttuğumuz takım uğruna hiç tanımadığımız, bilmediğimiz, yan yana bile gelmekten kaçtığımız karşı takım taraftarlarına, oyuncularına, yöneticilerine, destekçilerine hiç acımadan yaptık. Utanmadık! Böldüler bizi arkadaşlar farkında mısınız?

 

Farklı müzik türleri ile gruplaştık biz. Kimimiz pop şarkı dinliyordu, kimimiz yabancı şarkı, kimimiz halk müziği, kimimiz ise ilahi... Herkes aynı tür dinlemek zorunda değildi. Doğrudur. Ancak şarkılarla gruplaştık biz. Adına klip denen bilinçaltı mesajları ile yaptılar bunu. Adına müzik denen ezgilerle, adına şarkı sözü denen cümlelerle gruplaştırdılar bizi. Lafa gelince biz kardeştik, lafa gelince kimse kardeşler arasına fitne sokamazdı. Ama biz... Biz dinlenen müziklere bile katlanamadık ve gruplaştık. Kimisi müzikleri kendi ihanet düşüncesine alet etti, kimisi yüce Allah'ın sözlerini şarkı diye paylaştı, kimisi karşı düşünceyi eleştireceğim diye adına müzik diyerek dinletti bize bunları. İnce ince işlediler aklımıza, ince ince çalıştılar. Gruplaştık biz farkında değil misiniz?

 

Düşünceler bir olamazdı, çünkü her insan birbirinden farklıydı. Doğrudur. Ancak unuttuk. Biz her şeyi bir kenara bırakarak aynı topraklar üzerinde, aynı vatan içinde, aynı bayrak altında yaşadığımızı unuttuk. Aynı gökyüzüne bakarken dünya üzerinde sen siyahsın dediler sen beyaz... Unuttuk arkadaşlar insan olduğumuzu. Farklı coğrafyalarda aynı gökyüzünü, aynı güneşi paylaştığımızı unuttuk. Daldık bir dünya alemine, battık uçsuz bucaksız çamur denizine. Kaybolduk biz kör bir kuyuda farkında değil misiniz?

 

Allah'ın adını ortaya koyup ayırdılar toplumları. Allah yolunda salih amel işleyen kul yetiştirmek için çalışıyoruz dediler cemaat cemaat ayırdılar bizi. Hepsi aynı amaç için çalışırken neden yüce Allah'a erişme çabası içinde farklı insanları kendilerine rehber edindiler ki? İnsanın insana kulluğu hak mıdır ki? Allah'ın emir ve yasaklarını Kuran-ı Kerim'den okumak, anlamak varken Hakk ile aramıza kulun girmesi doğru mudur? Hepimiz Allah'ın kuluyuz fakat başka inançları esas almaya başladık farkında değil misiniz?

 

Halen farkında değil misiniz? -cılar, -ciler, -cular, -cüler, -çular, -çüler, -çiler, -çılar diye eklediler düşüncelerin, partilerin, takımların, müziklerin, onun, bunun, şunun sonuna.  Evet BÖLEMEYECEKLER! Bu cennet vatanı bölemeyecekler. Evet PARÇALAMAYACAKLAR! Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi parçalamayacaklar. Evet BAŞARAMAYACAKLAR! Bu milletin ayağına pranga vuramayacaklar. Ama insanlarımız? Farkında değil misiniz yoksa farkındasınız ama bunu söylemek mi içinizden gelmiyor?

Bizi ayrıştıran, bizi bölen, bizi gruplaştıran, bizi birbirimizden ayıran bu sisteme karşı bir şeyler yapın! Selametle.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama