CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ah Müdür Ah - Marş Marş

Bulut Altundal

20 Haziran 2016

 Doğal güzellikleri, havası ve yaşantısıyla ülkemizin özel ve seçkin şehirleri arasındaki Bolu’muz... Ve bu şehrin kıymetini, halkını, güzelliklerini göremeyip anlayamayan bazı yöneticiler!

 

Yenisini eklediler. Merkeze çekilen Bolu İl Milli Eğitim Müdürü'nün yerine tayin edilen yeni müdür adını duyurup dereyi görmeden kendini sağlama almak için ilk icraatını yaptı. Yerel bir gazetede şu yazıyı gördüm: "Bolu İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Cengiz, dün Milli Eğitim Müdürlüğü binasında okul müdürleri ile yaptığı bir toplantıda, bundan sonra okullarda yapılacak yılsonu etkinliklerinde ve kendi bulunduğu ortamlarda kesinlikle 10’uncu yıl marşının çalınmayacağı talimatını verdi." Görüyor musun sen şu müdürün yaptığını? Hem yasaklıyor bir de söz dinlemeyenler olur belki diye kendi bulunduğu ortamlarda çalınmasını istemiyor. Şöyle bir söz vardır: "İnsan acizdir; muhtaçtır; çok artistlik yapmamalıdır.” diyor. Bu müdür neyin artistiğinde merak ediyorum. Koltuğa oturur oturmaz Ankara'nın koltuklarında oturanların nasıl gözüne girsem diye mi plan- proje yapma derdine düştün. Oturduğun koltuk eğitim kalitesini yükseltme, yönetme ve denetleme için var. Senin ve/veya senin peşinden yürüdüklerinin kişisel görüşlerinin uygulanması için yok! Haddini bil müdür haddini.

 

Konuyla ilgili haberleri takip ederken bir sosyal medya platformunda Bolu Belediyesi Başkan Yardımcısı İhsan Ağcan'ın şu paylaşımını gördüm: "BİZİM, BİR MİLLİ MARŞIMIZ VARDIR. O DA; "İSTİKLAL MARŞI" MIZDIR." Olaya geniş bir çerçeveden bakacak olursak doğru söylüyordu kendisi. Tek ve son milli marşımız olan İstiklal Marşımızdan sonra her geçen yıl toplum olarak yanlış algı ve yönlendirmeler ile yeni marşlar üretmeye başladık. Bunlardan bazıları-10.Yıl Marşı da bence buna dahil- milli duyguları yansıtması bakımından normal karşılansa da bazıları artık hiç hoş görünmüyor açıkcası. Mehmet Akif Ersoy'un "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın." sözü üzerine son zamanlarda öyle yanlış politikalar yapıldı ki marş üstüne marş ekledik.  Milli Takım için marş, seçim çalışmaları için marş, şu olaya bu marş, bu olaya şu marş, marş marş marş... Helal olsun bize(!)

 

Neyse konuya döneyim. Günümüzde belirttiğim gibi marşlar çoğaldığı için Milli Eğitim'in yersiz müdürü de 10.Yıl Marşı'nı yasaklatıp yerine yenisini düşünmüş tabi. Yine gazetenin haberine göre şöyle ifade etmiş konuyu: "10. Yıl Marşı artık geçmişte kalmıştır, biz geçmişle ilgilenmiyoruz. Önümüze bakıyoruz ve 2023'de 100. Yıl Marşını yazacağız." Bak bak bak. Bizim müdür meğersem eğitimle değil de siyasetle pek alakadar imiş. Sormazlar mı adama madem 2023'te öyle yapalım diyorsun, peki yine o peşinden yürüdüğün adamların hedeflerinden olan 2071 geldiğinde de: "... biz geçmişle ilgilenmiyoruz." diyecek misin? Hadi onu da geçtim sen Cumhurbaşkanlığımız forsunda yer alan yıldızların anlamını da mı bilmiyorsun be adam! Geçmişle ilgilenmiyoruz ne demek! İyisi mi sen oturduğun yerde çok rahat olma müdür. Eğitimle ilgilen, topluma kaliteli bir eğitim sunmaya çalış yeter. Senden fazlasını bekleyen yok.

 

Milli ve manevi değerlerimizi gözettiklerini söylüyorlar. Milli değerlerimizi gözetiyorsanız eğer sadece Osmanlı'dan değil T.C. Cumhurbaşkanlığı forsunda yer alan bütün devletlerden başlayın günümüze gelin. Günümüze geldiğinizde de Türk Kurtuluş Savaşı'na öncülük edip yüz binlerce vatan evladımız ile düşmana karşı savaşıp bu cennet vatanı dış mihraklardan temizleyen Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ü de unutmayın, beyninize kazıyın!

 

Her yazıda belirttiğim gibi. Şimdi bana sen kendini ne sanıyorsun, sana mı düştü bunu konuşmak savunmak diyenler olacak. Bunu diyenler oturduğu yerde hareketsiz duranlardır emin olun. Sizler sustuğunuz için sizler kılınızı kıpırdatmadığınız için ben konuşuyorum, ben yazıyorum. Haklıyım ve/veya haksızım. Ben söylediklerimden sorumluyum, yaptıklarımdan sorumluyum. Kaçmıyorum. Keşke sizler de söyleyebilseniz, yapabilseniz! Allah'ın huzuruna çıkana kadar boyun eğmeyeceğim inşallah. Susmayacağım. Selametle.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama