ZİMMETLE YARGILANAN MÜDÜR TOPU FETÖ’CÜLERE ATTI

  17 Nisan 2018

    Semiha Şakir Spastik Çocuklar ve Rehabilitasyon Merkezi'nde müdür iken hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alınan ve soruşturma geçiren Kamil Erpolat, görevi...

   

  Semiha Şakir Spastik Çocuklar ve Rehabilitasyon Merkezi'nde müdür iken hakkındaki iddialar nedeniyle görevden alınan ve soruşturma geçiren Kamil Erpolat, görevi kötüye kullanma ve zimmet suçlamasıyla Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaya başlandı. Hakkındaki müfettiş raporunda 7 ayrı iddia bulunan Erpolat, dönemin Valisi Ahmet Zahteroğulları ve Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş’ın kendisiyle uğraşması nedeniyle FETÖ’cü müfettişler tarafından iftira atıldığını söyledi.

  Haber: Ebru Eyvazoğlu

  Bolu’daki Semiha Şakir Spastik Çocuklar ve Rehabilitasyon Merkezi'nde müdür olarak görev yapan ancak hakkında tutulan müfettiş raporları nedeniyle görevden alınan, şu anda da Altındağ Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nde görev yapan Kamil Erpolat hakim karşısına çıkarıldı. Kamil Erpolat hakkında müfettiş raporunda yer alan 7 madde tek tek sorularak savunması alındı.

  Kamil Erpolat hakkında müfettiş raporunda yer alan iddialar şöyle: çocuklara gelen harçlıklarını kullanmak, bağış ücretlerini zimmetine almak, Kıyafet ve ayakkabı gibi ihtiyaç malzemeleri alınan firmalardan para almak, ek internet hattı alarak parasını zorla kurum görevlisine ödetmek, resmi aracı kendi şahsi işlerinde kullanmak, kendi çocuklarına kurumdan yiyecek içecek götürmek, çocuklarının sünnet düğününde kurumdaki sünnet kıyafetlerini kullanmak, hem kendi evini, hem de yakınlarının evini kurumda çalışanlara temizletmek ve kurumdaki temizlik malzemelerini kullanmak.

  Kamil Erpolat iddialarla ilgili olarak ise “Hakkımda soruşturmanın ve açılan davanın bir kumpas neticesinde gerçekleştiğini düşünüyorum. Hakkımda tanzim edilen müfettiş raporlarında imzası bulunanların tamamı FETO/PDY soruşturmaları kapsamında soruşturulan kişilerdi. Hatta iki müfettiş tutukludurlar. Şahısların yargılandıkları davada müşteki konumum bulunmaktadır. Genel soruşturmaya gelen müfettişler de yargılanıp ceza almışlardır. Bolu’da il müdürü iken dönemin valisi olan Ahmet Zahteroğulları ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığından sorumlu Vali Yardımcısı Nurullah Ertaş’la aramda ciddi problem ve restleşmeler yaşandı. Bu iki şahıs hakkında da FETO/PDY soruşturmaları kapsamında tahkikat icra edilmektedir. Adı gecen şahısların yönlendirmeleri ile bu iddiaların ortaya atıldığını düşünüyorum.

  Benim çocuklar için kuruma gönderilen bağış paralarını zimmetine geçirdiğim iddiası doğru değil. Ramazanda çocuklara iftar vermek ve yemek gibi ihtiyaçlarının giderilmesi için Semiha Şakir Vakfı’ndan para gelirdi. Bu para çocuklara iftar verilerek sarf edilirdi. Biz bu parayı bağış kasasına koymaz şahsi kasamızda tutardık. Gelen para günübirlik harcanırdı. Ben bu paraları kasamda tutup yemek için harcadım. Çekmecemdeki kalan kısmını da harçlık kasasından sorumlu kişiye iade ettim.

  Kuruluşta bulunan çocuklar için alınan ihtiyaç maddeleri için irtibat kurduğum esnaftan icmal suretiyle adıma para talep ettiğim iddiasının gerçekliği yoktur. Aleyhime beyanda bulunan kurum çalışanlarının bu şahıslarla arası son derece iyiydi. Benim husumetim nedeniyle bu yönde ifade verdiklerini düşünüyorum. Adı gecen esnaftan kesinlikle para almadım. A4 kağıdına yazı yazıp para aldığıma yönelik imza attırdığıma yönelik bir iddia kesinlikle doğru değildir. İhale ile doğrudan temin yöntemiyle alındı. Aldığımız ürünlerin zaten miktarı bellidir.

  Çocuk harçlıkları kurumda bulunan kasada tutulmaktadır. Kasanın sorumlusu başkasıdır. Bu paralar kurum tarafından aylık gönderilmekte ve çocuklara dağıtılmaktadır. Bu kasadan 2500 TL parayı zimmetime geçirdiğim doğru değildir. O dönem çocukları Bodrum’a tatile götürme planımız vardı. Bir miktar parayı aldığım doğrudur. Fakat tatil planı gerçekleşmediği için para üzerimde 48 saat kalmadan iade ettim. Çocuk harçlıkları kasasının benim ihtiyaçlarım için kredi kaynağı olarak kullanıldığı komiktir. Zira her ay icin gelen para 1200 TL civarındadır. Burada çocuklara önemli günlerde takılan altın gibi değerli eşyalar da tutulur. Ben kötü niyetli olsam bu yönde bir tasarrufum olurdu.

  Kuruma ek bir internet hattı çektirdiğim doğrudur. Bu uygulama benden önceki kuruluş müdürleri tarafından devam eden bir uygulamaydı. Bakanlığın internet hattı çekmediği için yeni bir hat çektirdiğim doğrudur. Hattın birikmiş borcu olan 1500 TL’yi kurum şoförü olan Yılmaz Eroğlu tarafından karşılandığı doğrudur. Fakat bu bedeli ödemesi için zorlama olmadığı, kendi isteğiyle ödediği belirtilmektedir. Sahsa kurum mutfağından yemek vermemek suretiyle zorladığım iddiasını kabul etmiyorum. Kuruma ait resmi aracı şahsi işlerimde kullandığım doğru değildir. Bu durum mobese ve kurum kameralarıyla ortaya çıkabilecek iken bu yönde bit araştırma yapılmamıştır.

  Kurumdaki yiyecek ve ihtiyaç maddelerinden bir kısmını aileme gönderdiğim doğru değildir. Benim çocuklarımın okulu ile kurum arası 22 km’dir. Gönderdiğim aracın tekrar kuruma gelmesi halinde 44 km yol yapılacağı görülecektir. Küçük bir yiyeceğin 44 km yol tepilerek gönderilmesi insaf sınırlarını zorlayacaktır. Benim böyle bir girişimde bulunduğumu iddia etmenin akılla ve insafla bağdaşmadığını düşünüyorum. Çocuklarımın sünneti sırasında kurumdaki kıyafetleri kullanıp iade etmek icin aldığım doğrudur. O dönem sünnet kıyafeti bulamadığım icin aldım. Kıyafetlere de zarar vermeden kuruma geri iade ettim. Kurum personellerini kendimin ve yakınlarımın ev temizliğinde kullandığım ve bu işlemde de kuruma ait temizlik Malzemelerini sarf ettiğim iftiradır. Benim evimin taşınması sırasında kurum personelinin yardim ettiği doğrudur. Ama tamamen kendi istek rızaları doğrultusunda gerçekleşti. Yardim eden personelin de o zaman mesaileri bulunmamaktaydı. Temizlik malzemelerini de ben kendi paramla aldım. Bu iddialar 2015 yılında aleyhine beyanda bulunduğum FETÖ’cü bürokratların beni yıpratma ve bulunduğum görevden uzaklaştırma gayretleriyle ortaya çıkmıştır. 2015’teki ifademden sonra başıma gelmeyen kalmadı” dedi. İddialarla ilgili tanık beyanlarına başvurulması için duruşma 12 Haziran 2018 tarihine ertelendi.

   

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.294233083725