EVREN Eczanesi
SÜMER Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
SÜMER Eczanesi
Sümer Mah.Cumhuriyet Cad.No:76/10(CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI İŞKUR YANI)
Tel: 0374 215 92 38
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yoltaş’tan esnafa müjdeli haber

28 Temmuz 2020

TAKSİTLER 3 AY DAHA ERTELENDİ

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Yoltaş, covid-19 salgını döneminde kredi kullanan esnaflara müjdeli haberi verdi. Yoltaş kredi taksitlerinin ertelendiğini duyurdu.

Haber: BMA

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Yoltaş, covid-19 salgını döneminde esnafların aldığı kredilere ilişkin açıklamalarda bulundu. Yoltaş yaptığı açıklamada kredi taksitlerinin 3 ay süreyle tekrar ertelendiği müjdesini verdi.

Konuyla ilgili açıklamasında Yoltaş, daha önce kooperatif kefaletiyle kullandırılan kredilerin Nisan-Mayıs-Haziran ayları taksitlerinin 3 ay ertelendiğini hatırlatarak şunları söyledi:  “Covid-19 salgını nedeniyle kredilerini ödemekte zorlanan esnaf ve sanatkarımızın kredilerinin bir daha ertelenmesine karar verilmiştir.  Karar uyarınca; Covid-19 salgını nedeniyle zarar gören esnaf ve sanatkarımızın kooperatifimiz kefaletiyle 30 Haziran 2020 tarihinden önce kullanmış oldukları kredilerin 1 Temmuz 2020 – 30 Eylül 2020 tarihleri arasındaki taksitleri, taksit vadesinde ödenmediği takdirde başvuruya gerek kalmaksızın erteleme dönemi boyunca işleyecek kredi faiziyle birlikte kalan taksitlere eşit olarak eklenmek suretiyle ertelenecektir. Ertelemeden faydalanan ortakların erteleme dönemi boyunca çalışan sayısını azaltmayacağına dair taahhütname vermesi gerekmektedir.

Esnafımıza nefes aldıracak bu karardan dolayı başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere hükümetimize, TESKOMB Genel Başkanımız Sayın Abdülkadir Akgül’e ve Bölge Birliği Başkanımız Sayın Ertan Taşlı’ya teşekkür eder, bu kararın esnafımıza hayırlı olmasını temenni ederiz. Ortaklarımızı taahhütnamelerini vermeleri ve bilgi edinmeleri için kooperatifimize bekliyoruz.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama