SAĞLIK Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SAĞLIK Eczanesi
İzzet Baysal Mah Çakmaklar Cad HacıAhmet ÇatladıoğluApt.No:40/A
Tel: 0374 217 88 77
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yılmaz’dan Özcan’a heykel cevabı

30 Eylül 2020

Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Köroğlu Parkta bulunan Köroğlu heykelinin ‘Alaaddin Yılmaz’a benziyor’ şeklindeki açıklamasına cevap verdi. ‘Köroğlu’na benziyorsam gurur duyarım’ diyen Yılmaz, “O her gördüğünü Alaaddin Yılmaz görmeye devam edecek. Yolları gördüğünde bana benzeyecek, nereye baksa beni görecek” ifadelerini kullandı.

Haber; Sefa GÜNAY

 

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın Köroğlu Parkta bulunan Köroğlu heykelinin ‘Alaaddin Yılmaz’a benziyor’ şeklindeki açıklamasına Bolu Belediyesi eski Başkanı Alaaddin Yılmaz cevap verdi.

 

“KÖROĞLU PARK BİZE AİT BİR PARK DEĞİLDİR”

Köroğlu Park ve heykel hakkında açıklamalarda bulunan Yılmaz, “Köroğlu Park bize ait bir park değildir, Türk dünyasına ait bir parktır. Türksoy ile beraber Türk dünyasındaki Türk devletlerin gönderdiği heykellerden anlayanlardan bir heyet oluşturuldu. Bu heyetle biz uluslararası bir yarışmaya çıktık. Ulusalararası yarışmada Kazakistanlı heykel tıraşın yaptığı sistem birinci oldu. Ondan sonra biz orada bazı eksikler bulduk. Heykelin etrafındaki figürlerde hep siyasi figürler gördük. Dedik ki siyasi figürler sıkıntı oluşturabilir. Örnek verirsek Azerbaycan Şah İsmail’i koymak isteyebilir, Özbekistan Timur’u koyabilir. Şah İsmai olunca problem olabilir, Timur koyulunca da olabilir. Biz UNESCO’nun Türkiye başkanı ile bir araya gerek onunda fikrini alarak siyasi büyükleri değil kültürel büyükler olsun dedik. Türkiye’yi de Yunus Emre temsil etsin dedik. Dolayısıyla siyasi büyükler herkesin kabul etmediği insanlar olabilir. Ve bunu da heykel tıraşa anlattık, heykel tıraşta bunu kabul etti. Dolayısıyla bu projenin oluşması ve yapılaması Alaaddin Yılmaz ve Bolu Belediyesi yoktu. Köroğlu, Türk devletlerin ortak kahramanı bize ait bir kahraman değildir. Biz Bolu’ya ait diyoruz ama hayır öyle değil” dedi.

 

“HER GÖRDÜĞÜNÜ ALAADİİN YILMAZ GÖRMEYE DEVAM EDECEK”

Başkan Özcan’ın Köroğlu heykelinin Alaaddin Yılmaz’a benziyor şeklindeki açıklamasına cevap veren Yılmaz, “Diyor ki ‘Alaaddin Yımaz’a benziyor’ Bu kadar basit şeyler. Böyle çok ciddi şeyler yok edilmemeli. Köroğlu bana benziyorsa bundan gurur duyarım ama heykel benzemiyor. O her gördüğünü Alaaddin Yılmaz görmeye devam edecek. Yolları gördüğünde bana benzeyecek, nere baksa beni görecek. Bolu’nun her yerinde ben varım” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama