İKLİM Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

YHT de GÜNEYDEN Mİ GEÇECEK?

12 Şubat 2020

  Bolunun geleceği geçecek bir tren hattına bağlı olmamalı. Yok, karşı çıkmak hainlikmiş, yok gerekirse Ankara’ya yürünürmüş… Geçmezse ne olur, Ankara’ya mı gidemeyiz...

 

Bolunun geleceği geçecek bir tren hattına bağlı olmamalı.

Yok, karşı çıkmak hainlikmiş, yok gerekirse Ankara’ya yürünürmüş…

Geçmezse ne olur, Ankara’ya mı gidemeyiz İstanbul’a mı? her ikisine de biri duble diğeri otoban olarak makul ulaşım çaremiz var.

Trenin gayesi Ankalara ve İstanbul’u birbirine yakınlaştırmak, belirtilen güzergâhta yapılacak durakları çoğu sefer es geçecektir.

Hattın Bolu’ya ivme kazandıracağı kesin, ama biz demografik yapımız bozulmasın diye gelişim hedefimizi Turizm spor kültür kenti olarak koymadık mı?

Sahi, YHT Bolunun güneyinden mi geçecek? Yeni D 100 e karşı çıkıyoruz da bu tren yolu 4 şerit olacak, hadi karayolunu 12 mt den indirip zemine eşitledik tren hattında böyle bir lüks yok ki, gerekirse 12 değil 24 mt yükseltecekler

Sonra Bolu ikiye bölünmüş, tarım alanları yok edilmiş olmayacak mı?

Daha dün yeni D 100 e karşı çıktık şimdi benzer bir başkasını istemek hiç de mantıklı durmuyor

Buradan geçerse maliyetini çok daha kısa sürede çıkaracağı söyleniyor, devlet vatandaşının hizmetinde maliyet gözetmemeli, buradaki en önemli faktör dışla bağımlı olduğumuz akaryakıtta yıllık 800 milyon dolar kar elde etmemiz, hat nereden geçerse geçsin ama bir an önce yapılsın.

Turist getirmesi konusu güzel ama Bolu’ya turist her türlü gelebiliyor zaten, önemli olan turisti merkeze taşıyıp yerel ekonomiye katkı sağlatacak projeler üretebilmek.

YHT sayesinde Bolulu vatandaşlara Ankara ve İstanbul’da iş imkânı olabilirmiş, doğrudur, fakat dışarıda yaşayan binlerinde aynı düşünce ile Bolu’ya yerleşme ihtimalini unutmamak gerek…

Düzceliler Bolu’dan geçmesini bizden daha çok önemsiyorlar, acaba diyorum Polatlı, Nallıhan, Sakarya hattı Düzce den geçse bu kadar bizi önemserler miydi?

Olursa şehrimizden tren geçer, hava alanı olmadı uçağa binemedik bari trene binmiş oluruz, karaçayır parkında seyretmekten iyidir.

 

Hasan Perçin

hsnprcn@hotmail.com

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama