MİNA Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

YETİŞKİN GENÇLER TÜRKİYE FİNALİNDE

8 Ağustos 2019

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü, yaşlılarımızın sağlık, sıhhat, huzurlu bir şekilde zamanlarını geçirmek, huzurlu bir ortamda spora, aktif yaşama katılımlarını sağlamak amacıyla bu senede ‘Türkiye 60 yaş üstü yetişkin gençler bocce turnuvası’ düzenledi.

30 Nisan 2019 tarihinde başlayan turnuvaya Türkiye genelinde   Huzurevlerinde kalan yaşlılardan oluşan 106 takım katıldı.  Bolu Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bağlı İzzet Baysal Huzurevi ve İzzet Baysal Vakıf Huzurevinde kalan yaşlılarımızdan oluşan Bocce takımlarımızda turnuva içinde yerini aldı.  10. Hafta süren grup eleme maçlarının bitimiyle İzzet Baysal Huzurevi ve İzzet Baysal Vakıf Huzurevi takımlarımız bir üst tura çıkıp ilimizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazandılar.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Bekir Koçyiğit yaptığı açıklamada, “Yaşlılarımız baş tacımız. Yaşlılarımızın hem psikolojik hem fiziksel açıdan sağlıklarını koruyarak hayatlarını idame ettirmeleri için bocce takımına girmelerine teşvik ediyoruz . Bocce müsabakalarında yaşlılarımız hem farklı illerden kalan yaşlılarla arkadaşlık kurmakta hem de sağlıklı şekilde yaşlanma sürecini geçirmektedirler. Onların sağlıklı ve huzurlu şekilde yaşamlarını devam ettirmeleri için gerekli tüm gayreti gösteriyoruz. Türkiye 60 yaş üstü yetişkin gençler bocce turnuvası grup maçları sonucu her iki huzurevimizdeki yaşlılarımızdan oluşan takımlarımız Türkiye finaline yükseldi. Yaşlılarımızı başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Türkiye şampiyonasında ilimizi en iyi şekilde temsil ederek ilk 3 takım arasında yer almak istiyoruz” dedi. A. Haktan Yamantürk

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama