CEREN Eczanesi
YÜCE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

CEREN Eczanesi
Borazanlar Mh Mehmet Akif Ersoy Blv No.50/10-B(Sağlık Müd Yanı)
Tel: 0374 331 48 26
YÜCE Eczanesi
Gölyüzü Mah.T.Mehmet Paşa Cad.No:33/A (Adese Market Karşısı)
Tel: 0374 217 10 21
Bolu 5 günlük hava tahmini

YENİ HÜKÜMET KONAĞI İÇİN YIKIM YAPILDI

28 Eylül 2021

Gerede Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan Yeni Hükümet Konağının yapım ihalesi Bolu İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildi.

İtfaiye Müdürlüğüne ve Atölye Amirliğine yıllardır hizmet veren bina hükümet konağı oluyor. Gerede Belediyesi tarafından yer tahsisi yapılan Yeni Hükümet Konağının yapım ihalesi Bolu İl Özel İdaresi tarafından gerçekleştirildi. Yapılan ihalenin ardından Yeni Hükümet Konağı yıllardır vatandaşlara düğün salonu, Gerede Belediyesi’ne ise İtfaiye Müdürlüğü ve Atölye Amirliği olarak hizmet veren binanın yerine yapılacak. Başlayan çalışmalar kapsamında binanın yıkımı tamamlandı.

Yeni Hükümet Konağı yapıldıktan sonra, vatandaşlar ulaşım, park ve trafik açısından rahatlama yaşayacaklar. Konu ile ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar; “Mevcut Hükümet Konağımız fay hattı üzerinde bulunuyor. 2019 seçim projelerimiz arasında yer alan Yeni Hükümet Konağının yapılacağını hemşerilerimize vaat etmiştik. Diğer projelerimiz gibi bu projemizde hayata geçiyor. Bütün projelerimizde olduğu gibi bu binanın yatırım programına aldırılmasında ve ihaleye çıkartılmasında büyük emekleri bulunan Bolu Milletvekillerimiz Sayın Fehmi Küpçü’ye ve Sayın Arzu Aydın’a şahsım ve ilçe halkım adına şükranlarımı sunarım. Yeni Hükümet Konağı projemiz ilçemize ve hemşerilerimize hayırlı olsun” dedi.

Şu anda Gerede Belediyesi’ne bağlı Atölye ve İtfaiye Müdürlüğü kendi binaları yapılana kadar geçici olarak Eski Karayollarında bulunan Temizlik İşleri Müdürlüğü binasında hizmet vermeye devam edecek.

Kaymakamlık ve bağlı müdürlüklerin yer alacağı Hükümet Konağı, Gerede Belediyesi’nin tahsis ettiği yaklaşık 5000 metrekarelik bir alana inşa edilecek. Sefa Günay

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama