KORKUT Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KORKUT Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Sok. No:25/4 (Köroglu Dev.Has.Pol.Karsisi)
Tel: 0374 270 26 20
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yedigöller Doldu Taştı, Yetkililer Uyardı

17 Ekim 2020

Bolu’nun doğa harikası bölgelerinden Yedigöller Milli Park yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, giriş bölgesinde 3 kilometrelik araç kuyrukları oluştu.  Yaşanan yoğunluk nedeniyle Bolu Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ziyaretçilere uyarıda bulunarak mağdur olmamaları için diğer alanları tercih etmelerini istedi.

Haber; Beyza Nur GÜNAY

Bolu kent merkezine 44 kilometre uzaklıktaki, Nazlıgöl, Seringöl, Deringöl, Sazlıgöl, Küçükgöl, İncegöl ve Büyükgöl'den oluşan Yedigöller hafta sonu nedeniyle yoğun ilgi gördü.  Milli parka gelenler girişte uzun araç kuyrukları oluşturdu. Girişteki görevliler, sürücüler yönlendirmeye çalışırken milli parkın içindeki park alanları tamamen doldu. Sürücüler, araçlarını yürüyüş yollarına, ağaçların arasına ve girişteki yolun kenarına park etti. Milli parka girmeye başaran ziyaretçiler eşsiz manzaranın ve doğanın keyfini çıkardı. Zaman zaman göl kenarındaki iskele ve ahşap yürüyüş yollarında da kuyruk oluştu.  Bazı doğa tutkunları da park içindeki alanda çadır kurup, kamp yaptı. Yedigöller’deki çadır kamp alanları tamamen doldu durumda.

 

“ZİYARETÇİLERİN MAĞDUR OLMAMALARI İÇİN DİĞER ALANLARI TERCİH ETMELERİNİ ÖNERİYORUZ”

Bolu Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü (BDKMP) Yedigöller de yaşanan bu yoğunluk nedeniyle ziyaretçileri uyardı. Yedigöller de yoğunluk yaşandığını belirten BDKMP sorumluları, “Yedigöller Milli Parkında Aşırı Yoğunluk Yaşanmaktadır. Ziyaretçilerin mağdur olmamaları için diğer alanları tercih etmelerini öneriyoruz” ifadelerini kullandı.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama