DOĞAL Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

DOĞAL Eczanesi
YasamKent Mah.Kalc Konutlar s Merkez 28.Blok Z­9
Tel: 0374 275 27 25
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yazıcı’dan, Fatih Metin’e tam destek

15 Mart 2019

“HİZMET BAYRAĞINI EKİBİYLE BİRLİKTE DAHA İLERİ TAŞIYACAKTIR”

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Bolu ziyaretinde yerel seçimler için Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’e destek vererek, “Hizmet bayrağını ekibiyle birlikte daha ileri taşıyacaktır” dedi.

 

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

31 Mart Mahalli ve İdari Seçimlerin gerçekleşmesine kısa bir süre kala Ak Parti çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Rize Milletvekili Hayati Yazıcı, Bolu’ya gelerek seçimlerde Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin’e destek verdi. Yazıcı’yı karşılamaya Ak Parti Bolu Milletvekilleri Arzu Aydın, Fehmi Küpçü, Ak Parti Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Cumhur İttifakı Ak Parti Bolu Belediye Başkan Adayı Fatih Metin, Ak Parti İl Başkanı Nurettin Doğanay ve partililer katıldı.

 

“BOLU’DA ÇOK CİDDİ İŞLER YAPTIĞIMIZA İNANIYORUZ”

Yazıcı’yı makamında ağırlayan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu’da çok ciddi işler yaptıklarına inandıklarını ifade ederek, “Partimizin kurucularından, bakanlıklar, genel başkan yardımcılıkları yapmış, değerli büyüğümüz Hayati Beyin belediyemize teşrifleri bizi onurlandırmıştır. Biz de daha yeni belediye taşındık. Böyle bir seçim sürecinde de olsa Bolu’ya gelmesi bizi şereflendirmesi onurlandırdı. Önümüzde bir seçim süreci var, bu seçim süreci Türkiye’de çok özel bir döneme rastladı. Cumhurbaşkanlığı sisteminde yapılan ilk seçim. Biz parti kurduğumuzdan bu yana her seçim çok önemli oldu. Bu seçimin önemi diğer seçimlerle kıyaslanamayacak kadar önemlidir. Çünkü yeni modelle gittiğimiz ilk seçim. Bu konuda tabi ekonomik sıkıntılara rağmen vatandaşımızın çok sağduyulu hareket edeceğine yürekten inanıyorum. Bolu Belediye Başkanı olarak Boluluların destekleri, teşkilatımızın gücü ve bilhassa bakanlık yaptığı dönemlerde bize verdiği destek, cumhurbaşkanımızın bize verdiği destek Bolu’da çok ciddi işler yaptığımıza inanıyoruz. Bir şehri yeniden inşa ettik. Bu şehrin artık dünyada yaşanabilir en güzel şehirlerden bir tanesi olmasına ramak kaldı. Şehrin değişim dönüşümünü tamamladık” şeklinde konuştu.

 

“BU TÜRKİYE’NİN HAYAL EDEBİLECEĞİ BİR NOKTA DEĞİLDİR”

Mali anlamda belediye için yaptıkları çalışmaları anlatan Başkan Yılmaz, geldikleri noktayı Türkiye’de başka bir şehrin hayal edemeyeceğini söyleyerek, “Belediyecilik anlamında da kurumsallığı Türkiye’de ilk defa biz kurduk. İnşallah bu devam edecek. Mali anlamda da Türkiye’nin en güçlü yapısını Bolu’da oluşturduk. Türkiye’de bir şehrin bizimle yarışabilme şansı yok. Personel giderlerimiz yüzde 95’lerden, yüzde 18’e indi. Bütçemizdeki İller Bankası’na ait yüzde 95’lik pay şu an yüzde 28’lere inmiştir. Yüzde 72’si kendi gelirlerinden oluşan bir belediyeye dönüştük. Bu Türkiye’nin hayal edebileceği bir nokta değildir” ifadelerini kullandı.

 

“FATİH BEYE DESTEK VERİLMESİNİ GÖNÜLDEN İSTİYORUM”

Son olarak hizmetlerin devamı adına Fatih Metin’e destek verilmesini gönülden istediğinin altını çizen Başkan Yılmaz, “Bütün bunların oturması ve bir dünya şehrinin buradan çıkması arzumuzdur. Bu konuda bizim benim görevim sona ermiş olabilir ama arkasında büyük bir güçle bunların gerçekleştiğini herkes bilsin. Bu güçle beraber Bolu’nun şaha kalkması için bu gücü arkasına alacak şekilde Fatih Beye destek verilmesini gönülden istiyorum. Çünkü, bizim için önemli olan ilimizdir, ülkemizdir. Şahıslar farklı, algıların farklı olmamasına gönülden inanıyorum. Bütün bakanlarımız destek olmak için Bolu’ya seferber olmuşlardır. Bu desteğin arkasının kesilmemesi için Bolu’da yaşayan bir vatandaş olarak talep ediyorum. Verdikleri desteklerden dolayı Hayati Beye teşekkür ediyorum” dedi.

 

“BİZ BOLU’DA BUNUN DEĞİŞMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUZ”

Başkan Yılmaz’dan seçimi değerlendirmek için konuşan Hayati Yazıcı ise Bolu’nun Ak Parti ile devam edeceğini düşündüklerini kaydederek, “Ben belediye başkanımızı tebrik ediyorum. Bu güne kadar Bolu’ya yaptığı katkılar, kazandırdıkları için tekrardan kendisine teşekkür ediyorum. Bolu’nun çevresinin değişmesine dönük, marka şehirler hedefimiz doğrultusunda yaptığı kazanımlar için kendisine teşekkür ediyorum. Bütün dünya Türkiye’nin yerel seçimlerini izliyor. Bu seçim sonuçlarına herkesin bir anlam yüklemek için bir pozisyon alışı var. Bizim milletimiz feraset sahibidir. Türkiye’nin aleyhine yönelmiş hedefleri her zaman boşa çıkarmıştır. Bu seçimde de boşa çıkaracaktır. Çünkü millet en demokratik hakkı olan oy vermede eleştirir ve aldıklarını alır fazlasını ister. Sandığa gittiği zaman ise akılcı davranır ve yapması gerekeni yapar. Biz bunu daha önce gözlemledik. Hep gücümüzü milletten aldık. Kimin vizyonu varsa, kimin referansı zenginse en doğal hakkı olan demokratik hakkını kullanırken o kişi ve kadrolara emanet eder. Biz Bolu’da bunun değişmeyeceğini düşünüyoruz” dedi.

 

“AHENK İÇİNDE BOLU’YU HEP BERABER İLERİ TAŞIYACAĞIZ”

Yazıcı son olarak ahenk için Bolu’yu hep beraber ileri taşıyacaklarını vurgulayarak, “Biz gerek merkez hükümet olarak, gerek yöneticiler olarak görev ve yetki kullanırken hiçbir zaman millet ferdini kandırmadık. Hep akılcı davrandık. Milletin gücünü hep önemini anladık. Milletin efendisi değil hizmetkarı olarak kendimizi konuşlandırdık. Dolayısı ile bizim ilkeli tutumumuz siyaset tarzımı aldığımızda 3 dönem kademe yöneticiliği, 3 dönem milletvekilliği, 3 dönem belediye başkanlığı sınırlaması yaptık. Alaaddin Başkanımız bu süreyi doldurdu. Onun yerine başka bir arkadaşımız aday oldu. Burada il başkanlığı, milletvekilliği, bakan yardımcılığı daha sonra başka bir yerde bakan yardımcılığı gibi önemli görevlerde bulunmuş bir arkadaşımızı genel merkezimiz aday olarak milletin huzuruna çıkardık. Fatih Metin kardeşimiz de Alaaddin Beyden aldığı hizmet bayrağını ekibiyle birlikte daha ileri taşıyacaktır. Bolu’nun şu anki coğrafyası ve marka şehir olma yolunda hızlı adımlarla ilerleyecek. Ankara ve İstanbul’a yakın. Çevre illerdeki yaşayan vatandaşlarımızın görüp dinlenmek istediği bir şehir. Yerel yöneticilerimiz yaptığı projelerle bunları dikkate alıp, hükümet desteğini de arkasına alıp çalışarak ahenk içinde Bolu’yu hep beraber ileriye taşıyacağız. Bir kez daha teşekkür ve tebrik ediyoruz. Biz birlikte Ak Partiyiz. Süreçlerdeki görevlerimiz hep geçicidir. Ak Parti ile hukuksal bağımızı sağlayan üyeliğimizdir. Önümüzdeki dönemde de bilgi sağlayarak görev devam edecektir. Hepimize görev düşecektir. Bunun idraki içindeyiz. Çalışmaktan uzak durmayacağız. Birlikte Ak Parti ve birlikte Türkiye’yiz. Bu son derece önemli” şeklinde konuştu.

 

Konuşmaların ardından Ak Partililer Cuma namazını kılmak için Bolu Oto Sanayii’ne doğru hareket etti.

Yazıcı’dan, Fatih Metin’e tam destek
Yazıcı’dan, Fatih Metin’e tam destek
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama