Yaylalara yıkım kararı çıktı

  21 Eylül 2018

  9 YAYLA EVİ YIKILACAK!

  İmar Barışını fırsat bilip yaylalarda kaçak ev yapanlara İl İdare Genel Kurulu’ndan kötü haber geldi. Yapılan tespitler sonrası 31.12.2017 tarihinden sonra yapıldığı belirlenen Sarıalan bölgesinde ki 9 yayla evine yıkım kararı verildi. Yaylalarda ki yapılaşmanın önüne geçmek isteyen Bolu Valiliği, ilimizdeki hazır beton firmalarıyla Valilikte bir araya gelerek yaylalara beton götüren firmalara ağır cezalar kesileceği uyarısında bulundu.

  Özel Haber: Hakan Aydın

  Türkiye genelinde başlatılan ’İmar Barışı’ ile kaçak yapılara af getirileceği belirtilen uygulamayı fırsat bilen bazı vatandaşların, yaylalarda betonarme kaçak yapılar inşa etmeye başlaması üzerine Bolu Valiliği harekete geçti. İmar Barışı uygulamasının 31 Aralık 2017 tarihinden önceki yapıları kapsadığına yer verildi, bu tarihten sonra imar mevzuatına aykırı inşa edilen yapılar için 5 yıla kadar hapis cezası öngören yasal işlem başlatılacağını duyuruldu.

  KAÇAK YAPILAR TESPİT EDİLİYOR

  İmar Barışını fırsata çevirmek isteyen uyanıklara karşı harekete geçen İl İdare Genel Kurulu, yaylalarda belirlediği kaçak yapıların yıkımları için ilgili kurumlara gerekli yazıları gönderdi. 31.12.2017 tarihinden sonra yapıldığı tespit edilen binalarla ilgili olarak harekete geçen İl İdare Genel Kurulu, Sarıalan Bölgesinde tespit edilen 15 kaçak yapının yıkılmasını istedi.

  ÖZEL İDARE 30 GÜN SÜRE VERDİ

  İl İdare Genel Kurulu tarafından tespit edilen kaçak yapı sahiplerine 30 gün içerisinde binalarını kendileri yıkmaları için süre veren İl Özel İdare Genel Sekreterliği bu hafta içerisinde 9 kaçak yapının yıkılması için harekete geçti. Özel İdare’nin yıkım için geleceğini öğrenen bina sahipler soluğu hemen Özel İdarede alırken, yapılarını bir hafta içerisinde kendilerinin yıkacağına dair yazılı taahhüt vererek şimdilik yıkımı durdurdular. Özel İdare verilen süre içerisinde gerekli yıkım işleminin yapılmaması halinde hızlı bir şekilde harekete geçerek kaçak yapıları yıkacak.

  SAHTE BİLDİRİM YAPANLAR YANDI

  Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ayrıca özel bir ekip oluşturarak, 31.12.2017 tarihinden sonra inşa edilmesine rağmen yanlış beyanda bulunan vatandaşların peşine düştü. Yapılan bildirimleri inceleyen personel yalan beyanda bulunan kişiler hakkında çalışma yürütüyor.

  HAZIR BETONCULAR UYARILDI

  Kaçak yapılaşmalarda çoğunlukla hazır beton kullanıldığının belirlenmesi üzerine Bolu Valiliği ilimizdeki hazır beton firmalarını Bolu Valiliğine çağırarak uyardı. Kaçak yapılara hazır beton verilmemesi için firma yetkilileri uyarılırken, beton verdiği tespit edilen firmalara ağır cezalar kesileceği ifade edildi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15115904808044