ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yaşar Büyükanıt’ta, Tanju Özcan’a sert sözler; “Ben Şemdin Sakık mıyım gizli tanık olacağım?”

18 Nisan 2013

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyakanıt, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a feba patladı. Yaşar Büyükanıt, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın 'gizli tanıklık' iddiasına katıldığı bir televizyon programında cevap verdi.

Genelkurmay eski Başkanı Yaşar Büyakanıt, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’a feba patladı. Yaşar Büyükanıt, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın 'gizli tanıklık' iddiasına katıldığı bir televizyon programında cevap verdi.
Genelkurmay eski Başkanı Orgeneral Yaşar Büyakanıt, Ergenekon davasında gizli tanık olduğu iddialarını özel bir televizyon kanalında katıldığı programda da yalanladı. Büyükanıt, iddiayı ortaya atan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'a, ‘Gizli ne demek ben Şemdin Sakık mıyım gizli tanık olacağım?’ sözleriyle tepki gösterdi.
Genelkurmay eski Başkanı emekli Orgeneral Yaşar Büyakanıt, CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan'ın ‘Devletin önemli görevlerinde bulunmuş birisi kulağıma önemli bir şey fısıldadı. Ergenekon Davası'nın gizli tanıklarından birisinin eski Genelkurmay Başkanı Yaşar Büyükanıt olduğunu biliyor musunuz? Dolmabahçe'deki o malum görüşmede o pazarlığın yapıldığını biliyor musunuz? dedi bana’ şeklindeki iddialarına katıldığı bir televizyon programında cevap verdi.
“YALAN VE İFTİRA”
BEA TV'de dün akşam yayınlanan Kırmızı Çizgi programına katılan Büyükanıt, "Ana muhalef partisinin bir milletvekili geçenlerde meclisin kürsüsüne çıktı. Yemin etmiş orada. 'Birisi kulağıma fısıldadı Yaşar Büyükanıt Ergenekon Davasın'da gizli tanıkmış' diyor. Bunu söyleyen milletvekili. Bir tekzip yayınladım onu bile tenkit ediyorlar. O milletvekilini ne tanırım ne ederim. Bolu milletvekiliymiş. Genç bir adam. Peki bu parti de adamlar 'Ya sen ne diyorsun, nereden çıkardın' Ben diyorum ki bu yalan ve iftira. 'Kulağıma fısıldadı' diyor. Ve bunu genelkurmay başkanlığı yapmış bir insana meclis kürsüsünde 'Gizli Tanık' diyor " dedi.  
“O SABAHLEYİN HABERİ ALDIĞIMDA TANSİYONUM FIRLADI GİTTİ”
 Büyükanıt, "Türkiye'de siyaset maalesef bu boyutlarda. O meclis, Türkiye Cumhuriyeti'nin meclisi. Oraya kalkmışın yemin etmişsin sen. Ben bildiride de söyledim. Balyoz Davası'nda mahkeme beni tanıklığı çağırdı. Hukuk bu, mahkeme davet ederse gideceksiniz. Salonda 350 kişi vardı, hepsinin karşısına çıktım. Sanıklar, avukatları, mahkeme heyeti... 2 saat aşağı yukarı ifade verdim. Bu benim vatandaşlık görevim. Gizli ne demek. Ben Şemdik Sakık mıyım ya gizli tanık olacağım. Böyle bir şey söylenebilir mi? Şunun için söylüyorum; siyasetin geldiği seviyeyi göstermek için. O partinin içinde benim bir sürü tanıdıklarım var. Bir tanesiden bir laf çıksın ya 'Sen ne diyorsun?' desin ben ne tekzip gönderirim ne birşey.
O TERBİYESİZLİĞİ YAPMAM
Ama benimle çalışan insanlar var bugün bir çoğu içerde. Sen nasıl bana gizli tanık diye... bu yalan ve iftira değil mi? Buna kimsenin hakkı yok. Ben vatandaşım. Milletvekili olması bir vatandaşa hakaret etmek için o korunmazlık zırhına bürünerek hakkı yok. Hakkı yok böyle bir şeye. Nerden çıkardın sen bunu. Çık de ki şerefli ol 'Bana şu falanca şunu dedi de' tamam. Ben hesabımı o kişiyle göreyim. 'Kulağıma fısıldadır' diyor. Ne demek kulağa fısıldamak. Sen kulağına her fısıldayanı meclise çıkıp dile mi getiriyorsun? Ben de desem ki kulağıma birisi fısıldadı sen şöyle şöyle dese ne olacak? Gerçi o terbiyesizliği yapmam, yakışmaz. Kimseyle kavga etmeyi de istemem. 5 senedir emekliyim. Kendi hayatımı yaşıyorum. Ben belli bir yaşa gelmiş insanım. O sabahleyin haberi aldığımda tansiyonum fırladı gitti. Böyle bir şey olur mu?" diye konuştu.
"BALYOZ DAVASI'NDA TANIKLIK YAPTIM. TERBİYESİNİ BOZAN, DAVRANIŞINI BOZAN BİR KİŞİ ÇIKMADI"
Siyaset sev
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama