ÖZGÜR Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yargıtay bozdu mahkemede adalet şaşmadı

29 Kasım 2019

Bolu’da zihinsel engelli olan 30 yaşındaki Erhan Gümüş’ü öldürerek ormanlık alana gömen Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu ve Ömer Şancı bir kez daha hâkim karşısına çıktı. Yargıtay’ın bozma kararının ardından 3 sanığa, 2017 yılında verilen ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası yeniden verildi.

 

Haber: Sefa GÜNAY

3 yıl önce engelli Erhan Gömüş, öldürüp toprağa gömen Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu ile Ömer Şancı’ya Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi ömür boyu ağırlaştırılmış müebbet cezası vermiş, Yargıtay bu cezayı, maktulün özürlülük oranı ve sanıklardan Ömer Şancı’nın cezai ehliyetinin olup olmadığının tespiti nedeniyle davaya bozma kararı vermişti.

 

“BU SUÇU ÖMER İŞLEDİ”

Yargıtay’ın bozma kararının ardından Gökhan Çakır, Ömür Baltaoğlu ile Ömer Şancı bir kez daha Bolu 1.Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıktı.  Mahkeme heyeti önünde son sözleri sorulan Ömür Baltacıoğlu; “Ben işlemediğim suçun cezasını çekiyorum. Tehdit altında işlediğimi söylemiştim. Ama hiçbir şey yapmadım bu suçu Ömer işledi. Tahliyemi istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

“BENDE VİDEOYA ÇEKTİM BAŞKA EYLEMİM YOK”

Ömer Şancı ise:” Esasen benim hiçbir eylemim yok diğer sanıklar önce dövüp sonra boğazını kestiler. Bende videoya çektim. Savcılığa verecektim beni tehdit ettiler. Benim eylemim yoktur beratımı istiyorum” dedi.

 

“İŞLEMEDİĞİM SUÇTAN İÇERDEYİM”

Son olarak Gökhan Çakır ise:” Ben suçu işleseydim kabul ederdim. Diğer sanıklar işledikleri suçu bana anlattılar. İşlemediğim suçtan içerdeyim. beratımı istiyorum” ifadelerine yer verdi.

 

Bolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti sanıkların son sözlerinin ardından, 3 sanığa "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "hürriyeti tehdit" suçundan 6'şar yıl hapis cezası ile Gökhan Çakır'a da ayrıca "iftira" suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verdi.

 

Olayın geçmişi

Bolu’da 2 Şubat tarihinde bir otobüs firmasının servis şoförü olan Gökhan Çakır, Belediyede temizlik işçisi Ömer Şancı ve Ömür Baltacıoğlu ile birlikte, kendisine küfür ettiğini iddia ettiği zihinsel engelli Erhan Gümüş'ü aracın bagajına koyup Çakmaklar Çamlığı adı verilen ormanlık alana götürdüler. 3 kişi, vücudunun çeşitli yerlerini çakmakla yaktıkları Erhan Gümüş'ü boğazını keserek öldürdü. 17 gün sonra tekrar olay yerine giden 3 şüpheli arasındaki Ömer Şancı'nın, Erhan Gümüş'ün cesedine cinsel istismarda bulunduğu ileri sürüldü. Cesedi gömerek olay yerinden ayrılan 3 kişi, polisin çalışması sonucu yakalandı

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama