URAL Eczanesi
SİBEL AKAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

URAL Eczanesi
Tabaklar Mah.Mahsar Murtazaoğlu Cad Talu Apt.21/A (Fatma Hatun Hastanesi Yanı)
Tel: 0374 217 71 79
SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
Bolu 5 günlük hava tahmini

VİVA CUİSİNE ÇOĞALTICI FAALİYET TOPLANTISI YAPILDI

9 Ekim 2019

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün proje ortağı olduğu Nolu "Viva Cuisine" Yaşasın Mutfak adlı Erasmus Plus KA'2 Stratejik Ortaklık Projesinin "Avrupa Mutfak Terimleri "ile ilgili çoğaltıcı faaliyet toplantısı Solmaz Ahmet Baysal Öğretmen Evinde gerçekleştirildi.

Toplantıya müdürlük yöneticileri, proje yerel ortakları ve projenin hedef kitlesini oluşturan, Otelcilik Turizm Meslek Liseleri öğretmen ve öğrencileri, Gerede Esentepe Aşçılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, Yeniçağa Aşçılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi ve Mengen Aşçılar Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi, İzzet Baysal Abant Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi katıldı. Proje ortaklarından Doç. Dr. Erol Karakırık projenin ortakları, amaçları, online platformu, çıktıları hakkında katılımcılara bilgi verdi ve "Avrupa Mutfak Terimleri Kitabını" tanıtımını yaptı.

 

Ayrıca katılımcılara "Avrupa Mutfak Terimleri Kitabı",Proje broşürü ,bülteni ve diğer tanıtım malzemeleri verildi. Bundan sonra ortak ülkelerin kültürlerine ait yemekler geliştirilen aşçıların internet üzerinden oluşturulan oluşturulan online platforma nasıl yükleme yapabilecekleri hakkında bilgi verildi. Proje kapsamında Türk ortaklarla birlikte proje ortağı olan Yunan, Bulgar, Romen ortaklarla 2 yıllık bir süreçte Türkçe ,İngilizce Yunanca, Bulgarca, Romence ve İspanyolca bir online platform "Avrupa Mutfak Terimleri Kitabı, Yemek Kitabı oluşturulmuş olup hem Türk mutfağının hem Avrupa mutfağının hizmetine sunuldu. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama