Bolu 5 günlük hava tahmini

VATANDAŞIN SORUNU ‘TIR’

21 Kasım 2018

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda düzenlenen toplantıda bir araya gelen nakliye firması yetkilileri, trafikten sorumlu polis ve jandarma yetkilileri...

Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda düzenlenen toplantıda bir araya gelen nakliye firması yetkilileri,  trafikten sorumlu polis ve jandarma yetkilileri yetki belgesi, kış lastiği ve gelen şikayetler hakkında konuştu. Vatandaşlar ise en çok gece saatlerinde şehir merkezine bırakılan TIR’lardan şikayetçi.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Başlayan kış lastiği uygulaması, taşımacılık yetki belgesi ve vatandaşlardan gelen şikayetlerin konuşulması için Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda toplantı düzenlendi. Toplantıya Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme 13’üncü Bölge Müdürü Veysel Kara, Bolu Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Orhan Fırat, Bolu’da nakliye ve taşımacılık yapan firmaların yetkilileri, polis, jandarma ve belediye trafikten sorumlu yetkililer katıldı.

Düzenlenen toplantıda ilk gündem maddesi “Taşımacılık Yetki Belgesi” oldu. Firma yetkilileri, müdür Veysel Kara’ya yetki belgesi hakkında merak ettiklerini sorarak bilgi aldı. Aynı zamanda araçların muayenesi hakkında da çeşitli bilgiler veren Kara, şoförlerin tüm sorularını cevaplandırdı.

KIŞ LASTİĞİ UYARISI

Polis ve jandarma ekipleri ise firma yetkililerini kış lastiği konusunda tekrar uyardı. Polis ve jandarma ekipleri en yakın zamanda şoförlerin araçlarına kış lastiği takması gerektiğini, taktıkları kış lastiğinin ebatları hakkında bilgiler verdi. Öte yandan en yakın zamanda kış lastiği konusunda gerekli trafik kontrollerine başlanacağı konusunda şoförler uyarıldı.

VATANDAŞLAR TIR’LARDAN ŞİKAYETÇİ

Öte yandan toplantıda vatandaşlardan gelen şikayetlerde dinlenildi. Vatandaşların en çok gece saatlerinde merkezde sokak aralarına veya ana caddelere çekilen TIR’lardan şikayetçi olduğu bildirildi. Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Trafik Amirliği, Polis ve Jandarma ekipleri, bu konuda kimse imtiyaz tanımadıklarını vatandaşı rahatsız edecek davranışta bulunan tüm sürücüler ceza işlemi uyguladıklarını tekrar hatırlattı. Aynı zamanda firmalara, Bolu Belediyesi ile anlaştıkları saatler dışında şehir merkezine TIR park edilmemesi gerekildiği konusunda uyarılarda bulunuldu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama