GÜRÜN Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GÜRÜN Eczanesi
Büyük Cam Mah. İzzet Baysal Cad. No:130
Tel: 0374 215 16 55
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

Valilikten ‘kura’ açıklaması

23 Eylül 2018

Kamuoyu tarafından tartışılan kura skandalı ile ilgili Bolu Valiliği tarafından açıklama yapıldı. Valilik, noterlikçe yapılan kura çekiminde torbadan aynı isimlerin çıkması üzerine kuranın iptal edildiğini ve akşam saatlerinde yeni bir kura çekimi yapıldığını bildirdi. Ayrıca kura çekimi işlemlerinde İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün herhangi bir yetki ve sorumluluğu bulunmadığı ifade edildi.

 

 

 

 

450 kişinin işe alınacağı, Bolu İş-Kur Müdürlüğü tarafından yapılan kurada yaşananlar ile ilgili olarak Bolu Valiliği bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili yapılan açıklamada; “2018-2019 eğitim öğretim yılında ilimiz Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarımızda temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere, Toplum Yararına Program kapsamında Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’nce tahsis edilen 450 kişilik programa müracaatlar İŞKUR İl Müdürlüğümüzce alınmıştır. Müracaat listeleri İŞKUR İl Müdürlüğümüzce Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bildirilmiştir. Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından belirlenen Noterliğe listeler ulaştırılmıştır. Müracaatlar içinden programa katılımcı sayısını belirleme işlemleri Noterlik makamınca yapılmıştır.

 

20.09.2018 tarih ve saat 09.45’de İzzet Baysal Anadolu Lisesi Spor Salonunda Noterlikçe yapılan kura çekiminde torbadan aynı isimlerin mükerrer çıkması üzerine kura torbasına isimlerin konulması işleminde hata olduğu anlaşılmış ve kura çekimi iptal edilmiştir. Başvuru listelerinden torba oluşturma ve kura çekimi işlemlerinde gerek İŞKUR İl Müdürlüğümüzün gerekse İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün herhangi bir yetki ve sorumluluğu bulunmamaktadır. İlgili Noterlikçe hatalı oluşturulan kura torbaları yeniden düzenlenerek aynı gün aynı yerde saat 17.00’da kura çekimi tekrarlanmıştır. Noterlikçe belirlenen hak sahipleri İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bildirilmiş ve gerekli duyurular yapılmıştır. Kamuoyuna önemle duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama