KORKUT Eczanesi
SİNEM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KORKUT Eczanesi
Sağlık Mah. Sigorta Sok. No:25/4 (Köroglu Dev.Has.Pol.Karsisi)
Tel: 0374 270 26 20
SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
Bolu 5 günlük hava tahmini

Vali Ümit Portre Krizi Hakkında Konuştu

16 Ekim 2020

Bolu’da D-100 karayolu ile TEM Otoyolu'nun kesiştiği kavşakta bulunan alt geçide çizilmiş olan portreler, 2918 sayılı Karayolları Kanunu'na göre yasak olduğu gerekçesiyle üzerleri boyanarak kaldırılmaya çalışıldı. Konuyla ilgili açıklama da bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit çizilen portrelerin izinsiz bir şekilde yapıldığını ve karayolları ekipleri tarafından kaldırılması yönünde talimat verildiğini belirtti

Haber: Beyza Nur GÜNAY

Bolu'da D-100 karayolunun otogar kavşağı mevkiindeki Bolu Belediyesi tarafından duvarlara çizilmiş olan Mustafa Kemal Atatürk ve Türk siyasi tarihinin önemli isimleri Alparslan Türkeş, Necmettin Erbakan, Turgut Özal, İsmet İnönü, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Bülent Ecevit ve Hüsamettin Cindoruk ile Bolu'nun hayırsever babası İzzet Baysal'ın resimlerinin olduğu ve önemli sözlerinin bulunduğu bölüm Karayolları Genel Müdürlüğü ekipleri tarafından boya ile kapatıldı. İlk olarak, merhum Alparslan Türkeş ve Necmettin Erbakan'ın resimlerinin üzerleri boya ile kapatılırken aynı zamanda resimleri doğa şartlarından koruması için yapılan fileksi çerçeveler de kırıldı.

“TALİMAT VERİLDİĞİNİ ÖĞRENDİK”

Olay yerine gelerek karayolları ekiplerinden bilgi alarak açıklamalarda bulunan Bolu Valisi Ahmet Ümit, “Bu kavşakta duvarlara çizilmiş siyasi tarihimizin ve ilimizin önemli şahsiyetlere ait resimler ve bazı sözleri vardı. Bu görüntülerin 2918 sayılı trafik kanunu ile ilgili mevzuat çerçevesinde ilgili kurum olan Karayollarından izin alınarak yapılması gerekirken, herhangi bir izin alınmadan yapıldığı ifade edildi. Karayolları Bölge Müdürlüğü ile görüştüm. Gerekçe olarak da bu duvarlardaki resimlerin karayolunun güvenliğini tehlikeye düşürdüğü şeklinde ifade edildi. Burada resimleri olan şahsiyetler sevilen kişiler. Geçerken sürücülerin dikkatini çekmek suretiyle trafik kazasına sebep olabileceği değerlendirilerek Karayolları yetkilileri tarafından bu izinsiz görüntülerin duvarlardan kaldırılması yönünde talimat verildiğini öğrendik. Bu çerçevede Karayolları ekipleri burada bir çalışma başlattılar ama bu çalışmayı durduracağız bu saat itibariyle. Konunun gerekli ve ilgili kurumlar tarafından, gerekli şartlarda yapılması suretinde çözülmesi yolunu deneyeceğiz ve yapacağız. Şu anda büyütülecek herhangi bir sorun yok." dedi.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama