SİBEL AKAR Eczanesi
MİNA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİBEL AKAR Eczanesi
Bahçelievler Mah.Yunus Emre Sok.No: 57/9 (E-5 GÜRKAN KURUYEMİŞ ARKASI)
Tel: 0374 250 14 20
MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
Bolu 5 günlük hava tahmini

Vali Ümit normalleşme genelgesini açıkladı

31 Mayıs 2020

Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın normalleşme süresi ile ilgili açıklamalarının ardından İçişleri Bakanlığı tarafından 81 il Valiliği’ne genelge gönderildi. Bolu Valisi Ahmet Ümit sosyal medya hesabından genelge ile ilgili açıklamaları madde madde paylaştı.

Haber: BMA

İçişleri Bakanlığı tarafından normalleşme süreci genelgesi il valiliklerine gönderildi. Bolu Valisi Ahmet Ümit sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla genelgede yer alan maddeleri tek tek açıkladı. Vali Ümit yaptığı açıklamada “Dün akşam itibari ile elimize genelgeler geldi. Bu genelgelerle ilgili müdürlükleri anında evrakları havale ettik. Tabi bunların hepsi ilimize göre tekrar değerlendirilecek ve yeni çerçeveler çizilecek. Ek kararlar almamız gerekirse bunu da ilimizde alacağız ve vatandaşlarımıza duyuracağız. Önemli olan açıklanan kuralları herkesin riyayet etmesi eğer bu kurallara hassasiyetle uyulmazsa hırsıza kanuna göre ceza işlem ile karşı karşıya kalınabilir. Vatandaşlarımızın böyle bir durumla karşılaşmaması için mutlaka valiliğin yayınladığı yönetmeliklere ve kararlara göre hareket etmesi gerekmektedir” dedi.

 

“Alınan kurallara uyulmasını rica ediyorum”

1 Haziran tarihi itibariyle faaliyete geçecek işletmeler ile ilgili de açıklamalar yapan Vali Ümit “Salgınla mücadele amacıyla bir süredir faliyetleri durdurulan kaplıcalar,milli parklar,piknik alanları,lokantalar gibi alan ve iş yerleri Cumhurbaşkanlığı Normalleşme Planı gereğince ilgili bakanlıklarca belirlenen şartlar dahilinde 1 Hazirandan itibaren açılacaktır.Hayırlı olsun. Yeni açılan veya yeni hizmet vermeye başlayan tüm işletmelerimize hayırlı ve bol kazançlar diliyorum. Alınan kararlara, açıklanan kurallara ödün vermeden uymalarını tekrardan rica ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama