SAĞLIK Eczanesi
ÇAĞLA Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SAĞLIK Eczanesi
İzzet Baysal Mah Çakmaklar Cad HacıAhmet ÇatladıoğluApt.No:40/A
Tel: 0374 217 88 77
ÇAĞLA Eczanesi
Tabaklar Mah.Hastane Cad. No:27/1(Kadın Doğum Has.Karşısı)
Tel: 0374 212 20 16
Bolu 5 günlük hava tahmini

VALİ ÜMİT, BİRİNCİLERİ MAKAMINDA AĞIRLADI

29 Eylül 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, Gaziantep’te düzenlenen Teknofest 2020 festivaline katılan öğrencileri ve öğretmenleri makamında ağırladı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere hediyeler takdim etti.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı (T3 Vakfı) ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın ortaklaşa yürüttüğü, Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu kurumları ve üniversitelerin desteğiyle bu yıl Gaziantep’te düzenlenen ‘Teknofest 2020’ ye Bolu’daki okullardan üç takım katıldı. Toplamda 100 binden fazla katılımcının başvurduğu ve çeşitli teknolojik alanlarda yarışmaların yapıldığı ‘Teknofest 2020’’de Bolu Bilim ve Sanat Merkezi’nin ‘İnsanlık Yararına Teknoloji Yarışması Afet Yönetimi’ kategorisinde elde etti. Bolu Bilim ve Sanat Merkezi Fen Bilimleri öğretmeni Mehmet Çeltek’in danışmanlığında öğrenciler İnci Begüm Topaloğlu ve Mehmet Efe Benderlioğlu tarafından hazırlanan ‘Miselyumlu yanmayan dış cephe kaplaması’ isimli proje 5 bin 600 proje arasından Türkiye birincisi oldu ve 10 milyon TL’lik ödülün sahibi oldu. Teknofest 2020’ye Bolu Bilim ve Sanat Merkezi ilkokul matematik öğretmeni Mehmet Bütün’ün danışmanlığında öğrenciler Dilara Yalçın ve Metehan Koç tarafından hazırlanan ‘Robotik asistanım’ isimle proje de katıldı. Ayrıca 50. Yıl İzzet Baysal Ortaokulundan Tanju Cengiz’in danışmanlığında öğrenciler Esra Armağan, Defne Karadoğan ve Elif Didem Çınar tarafından hazırlanan ‘Akıllı sağlık kemeri’ isimli proje ile katıldı.

 

“TÜM DÜNYA İNSANLARINA HİZMET SUNAN BİR MİLLETİN EVLATLARI OLDUĞUMUZU GÖSTERMİŞ OLACAĞIZ”

Festivale katılan 3 takımı da makamında ağırlayan Bolu Valisi Ahmet Ümit, öğrencileri tebrik ederek armağanlarda bulundu. Yarışmada birinci olan takıma ise altın takan Vali Ümit, ödül töreninin ardından açıklamada bulundu. Vali Ümit, “Bugün burada çok anlamlı bir iş için toplandı. 24-27 Eylül günlerinde Türkiye’de 3’üncüsü yapılan Teknofest 2020 festivalini Gaziantep’te tüm Türkiye izledi. 100 binin üstünde katılımcı ile bu festival gerçekleşti. Gaziantep’te birinciler belli oldu ve ödüller dağıtıldı. Gaziantep’te yapılan festivale biz 3 takım ile katıldık. Katılmış olduğumuz 3 takımdan 1 tanesi kendi kategorisinde birinci oldu. Bu çok anlamlı bir ödül. Bugün ülkemiz dünya genelinde dosta güven veren düşmana ise korku salan çok büyük bir devlet olduğunu kabul ettirdi. Gelişen bir ülkemiz var. Gelişen ülkemizin yetişen gençleri var. Burada gelişen ülkemizin yetişen gençlerimizin almış olduğu hediyeleri kendilerine takdim ettik. Ödüllerini Sayın İçişleri Bakanımız verdi. Kısacası yapmış oldukları işin kıymeti çok değerli. Bu gençlerimiz ve bu gençlerimiz gibi onlarcası ve binlercesi inşallah tekrar yapacağı işlerde yani hayatın olduğu her yerde çalışmalarına devam edecek. Gençlerimiz ile birlikte tüm dünya insanlarına hizmet sunan bir milletin evlatları olduğumuzu göstermiş olacağız. Geleceğimiz bu gençlerimizin ellerinde şekillenecektir. Gençlerimiz de gittikleri her yerde ödül alarak, derece alarak kendilerini ispat edeceklerdir. Bu hizmet yolunda emeği olan herkese teşekkür ediyorum. Bütün çocuklarımıza, gençlerimize, öğretmenlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama