EVREN Eczanesi
SARUHAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

EVREN Eczanesi
Sağlık Mah. Dodurga Cad. Kutlu Apt. No:57(Çağsu Hastanesi Karşısı)
Tel: 0374 270 20 26
SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

Vali Ümit bayramda alınan önlemlerini açıkladı

29 Temmuz 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit, arife gününden itibaren 4 gün sürecek Kurban Bayramı tatili boyunca asayiş, trafik ve kurban kesim yerleri ile ilgili alınan tedbirler hakkında açıklamalarda bulundu. Vali Ümit, İl Emniyet Müdürlüğü’ne 556 ekip de 1.555 personel ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı 314 ekip, 828 personelin 5 gün boyunca aralıksız görev yaparak asayiş ve trafiği denetleyeceğini belirtti.

Haber: Adnan KARABULUT

 

Kurban Bayramı’nda Bolu’da alınan asayiş, trafik önlemleri hakkında bilgi veren Vali Ahmet Ümit, alınan ek önlemler kapsamında görev yapacak olan personel ve ekip sayılarının arttırıldığını belirtti. Vali Ümit, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 556 ekip de 1.555 personelin ve İl Jandarma Komutanlığı’na bağlı 314 ekip de 828 personelin 5 gün boyunca aralıksız görev yaparak asayiş ve trafiği denetleyeceğini belirterek, Bolu’da toplamda 870 ekibin 2 bin 383 personelle çalışacağını açıkladı. Vali Ümit, Kurban Bayramı’nda kurban kesim yerleri ile ilgili alınan önlemleri de açıklayarak özellikle ilk gün yoğunluk yaşanmaması için kesimlerin bayramın ikinci veya üçüncü günlerinde de yapılabileceğini belirtti.

 

94 KESİMHANEDE 190 DİN GÖREVLİSİ OLACAK

Vali Ümit, Bolu’da 94 kesimhanede kurban kesilebileceğini söyleyerek, bu kesimhanelerin 61’inin Bolu Merkez’de, 33’ünün de ilçelerde olacağını ifade etti. Bolu genelindeki 94 kesimhanede 190 din görevlisinin bulunacağını söyleyen Vali Ümit, vatandaşın ihtiyaç duyması halinde bu görevlilere kesimhanelerde kolayca ulaşabileceğini belirtti. Vali Ümit bayramda kalabalık ortamlar oluşturulmaması ve yoğun kesimlerden uzaklaşılması gerektiğini belirterek mesafe-hijyen ve maske kurallarının ihlal edilmemesi gerektiğini kaydetti. Ümit ayrıca bayramlaşmaların telefonlarla yapılması gerektiğini hatırlattı ve kalabalık bayram sofralarının bu bayram da kurulmaması, toplu yemekler ve davetler düzenlenmemesi gerektiğini belirtti. Vali Ümit, “Kuralları ihlal etmeyelim. Bu bayram da korona gölgesinde geçecek” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama