MİNA Eczanesi
İKLİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
Bolu 5 günlük hava tahmini

ULUSLAR ARASI MEB ROBOT YARIŞMASI BAŞVURULARI BAŞLADI

12 Ocak 2020

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından 2007 yılından bu yana düzenlenmekte olan robot yarışmalarının bu yılki teması ''Göbekli Tepe'' sloganı da '' Ahican Tarihin Sıfır Noktasında'' oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2007 yılında başlatılan ''Uluslararası MEB Robot Yarışması'' her yıl bir tema çerçevesinde ve çeşitli kategorilerde yapılmakta. Bu yılın belirlenen teması ''Göbekli Tepe'' olurken, yarışmacılar: Endüstriyel Robot Kol, Çizgi İzleyen (Temel Seviye), Çizgi İzleyen (İleri Seviye), Hızlı Çizgi İzleyen, İnsansız Hava Aracı (Mini Drone), Mini Sumo, Tasarla-Çalıştır, Yumurta Toplayan (Caretta Caretta), Labirent Ustası, Tozkoparan Robot (Temel Seviye), Temalı ve Serbest Proje olmak üzere toplam on iki kategoride yarışacak. "Çizgi İzleyen Temel Seviye" ve "Tozkoparan Robot" kategorilerinin eklenmesiyle beraber bu yıl ilk kez ortaokul öğrencileri yarışmaya başvurarak projeleriyle yarışabilecekler.  Yarışmalar 8-10 Nisan tarihleri arasında Şanlıurfa da yapılacak.

 

Yarışma başvuruları 20 Mart'a kadar "http://robot.meb.gov.tr/internet" adresinden yapılabilecek ve ayrıntılı bilgilere, doküman ve kategori kılavuzlarına ulaşılabilecek.

 

Milli Eğitim Bakanlığının yaptığı Uluslararası Robot Yarışmaları, mesleki ve teknik eğitim niteliğinin artırılması, toplumda bu konuda farkındalık oluşturulması, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin eğitimlerinde edindikleri bilgiyi beceriye dönüştürebilen, ürün geliştirebilen, bilimsel düşünebilen, girişimci ve rekabetçi bireyler olarak yetiştirilmesi, endüstriyel ve teknolojik gelişmelerin tanıtılması, sergilenmesi ve deneyimlerinin paylaşılması amacını taşıyor. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama