PINAR Eczanesi
PETEK Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

PINAR Eczanesi
YAŞAMKENT MAH.27 NOLU ADA Z-33 (KALICI KONUTLAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 2751444
PETEK Eczanesi
Bahçelievler Mah.Vardalı Sok. Sedef Apt. No:7/A (50.Yıl Ortaokulu Giriş Kapısı Karşısı)
Tel: 0374 213 31 33
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ulusal medyada çıkan haberlere sert tepki

12 Eylül 2020

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Cemiyet Sohbetleri’nde, Bolu’da koronavirüsten hayatını kaybeden vatandaşlar hakkında yaptığı açıklamaların tepki çekmesi üzerine basın açıklamasında bulundu. Tanju Özcan, “Bir ayağı çukurda lafı, bir atasözüdür. Yoksa ben kimsenin ölmesini arzu eden birisi değilim” dedi.

Haber: Sefa GÜNAY

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, Bolu Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ‘Cemiyet Sohbetleri’nde, Bolu’da koronavirüsten ölen vatandaşlar hakkında yapmış olduğu açıklamaların ulusal medyada çarpıtılarak sunulması üzerine basın toplantısı düzenledi. Ulusalda çıkan yandaş haberler üzerine ateş püsküren Başkan Özcan, “Bu haberi bu şekilde çarpıtarak veren yandaşlara gazeteci demek bile bana zul geliyor" şeklinde konuştu.

 

“BÖYLE BİR KELİME AĞZIMDAN ÇIKMADI”

Tanju Özcan, ‘Bir ayağı çukurda” cümlesinin bir atasözü olduğunu ve bir doktorun koronavirüsten ölen yaşlı bir hastayı tarif ederken söylediği cümle olduğunu belirterek, “Üstelik öyle bir manşet atılmış ki, “Bırakın ölsünler” gibi bir şey söylemişim. Böyle bir kelime ağzımdan çıkmadı. Ben basın toplantısında söylediklerimi gayet ne bir şekilde hatırlıyorum. Orada, gazeteci arkadaşlarımız vaka ve ölüm rakamlarını sordu. Son vaka sayısını bilmiyorum. Ölü sayılarını biliyoruz. Bu sorunun sorulacağını bilmediğim için son güncel bilgiyi almadım” ifadesini kullandım. Orada, ölenlerin önemli bir kısmının yaşlı insanlar olduğu, başka ağır hastalıkları olan insanlar olduğunu söyledim. Göynük’te koronavirüs dolayısıyla vefatla ilgili bir doktor, “Fatma teyzemiz zaten bir ayağı çukurdaydı. Hatta yoğun bakımda çok güzel ilgilendik. Belki de birkaç gün ömrünü uzattık” dedi. Söylediği buydu. Ben de bunu anlattım" ifadelerini kullandı.

 

“BÖYLE BİR AÇIKLAMANIN İÇERİSİNDEN ÖYLE BİR ŞEY ÇIKARTMAK ÇOK BÜYÜK AKIL TUTULMASI”

Başkan Özcan, ulusal medyada çıkan haberin başlığı için, “‘Bırakın ölsünler’ gibi bir tanımlamayı bu açıklama içerisinde nasıl çıkartabilirler buna anlam vermekte güçlük çekiyorum. Bir ayağı çukurda lafı, bir atasözüdür. Ağır risk altında olan kişiler anlamına gelir. Yoksa ben kimsenin ölmesini arzu eden birisi değilim. Herkesin ölümünden üzüntü duyan biriyim. Böyle bir açıklamanın içerisinden öyle bir şey çıkartmak çok büyük akıl tutulması” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama