TÜRK EĞİTİM SEN’DEN ÖĞRETMENLERE ÇAĞRI!

  13 Mart 2018

  Türk Eğitim Sen Yönetim Kurulu üyesi Erhan Bayram, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklama ile öğretmenlere çağrıda bulundu. Bayram paylaşımında performans değerlendirmesinin ucube bir uygulama olduğunu belirterek, asıl meselenin öğretmenlerin toplumdaki itibarı olduğunu belirtti.

  Haber: Mihrali Emrah Çiftçi

  Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Türk Eğitim Sen Bolu Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Erhan Bayram, öğretmenlere çağrıda bulundu. Performans değerlendirmesini ucube olarak nitelendiren Bayram, “Değerli öğretmenim;Türkiye'de eğitimin ciddi sorunları bir tarafta dururken, öğretmenlere uygulanmak üzere hazırlanmış olan performans değerlendirme taslağı abesle iştigaldir, ucube bir uygulamadır.Öğretmenlerimizin özlük hakları konusunda son derece önemli sorunları vardır. Fakat kanaatimizce günümüzde yaşanan en ciddi sorun öğretmenin toplumdaki itibar sorunudur” dedi.

  Öğretmenlerin hak ettiği hakları kazanması için Türk Eğitim Sen’in mücadelesine devam ettiğini belirten Erhan Bayram, “Türk Millî Eğitiminin hedeflerine en kısa zamanda ulaşabilmek için öncelikle öğretmenlerin itibarı geri kazandırılmalı ve özlük haklarını bir an önce iyileştirme yoluna gidilmelidir. Türk Eğitim-Sen bu konuda siz meslektaşlarımız adına en ciddi duyarlılığı en kararlı duruşu sergileyen kuruluş olma özelliğini sürdürmektedir. Kuruluşundan bugüne verdiği onurlu mücadele ile kanıtlanmıştır ki Türk Eğitim-Sen; hak mücadelesi, onurlu duruş, şahsiyete, hakka ve hukuka saygı, güven demektir. Değerli eğitim çalışanı arkadaşım; Türk Eğitim-Sen ailesi olarak yaptığımız hak mücadelesinde gücümüzü sizden almaktayız. Bu sorumluluk bilinciyle, ülkemizin ve çocuklarımızın aydınlık geleceği için tüm eğitim çalışanlarımızı Türk Eğitim-Sen ailesinin onurlu mücadelesine destek vermeye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.75646209716797