Türk Eğitim-Sen o maddeler için harekete geçti

  13 Mart 2019

  “KAMU ÇALIŞANLARININ ÖZEL HAYATLARINA MÜDAHALE EDİLEMEZ”

  Valilik tarafından 15 Şubat’ta yayınlanan genelge ile ilgili harekete geçen Türk Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, genelge içindeki bazı maddelerin iptali için başvuru yaptı.

  Haber: Erol DEĞİRMENCİ

  15 Şubat tarihinde Bolu Valiliği tarafından il genelinde kamu personeli hakkında yayınlanan genelge için Türk Eğitim-Sen Bolu Şubesi harekete geçti. Genelgede yer alan özel hayata müdahale olduğu iddia edilen maddenin iptali için Türk Eğitim-Sen Bolu Şube Başkanı Erhan Bayram, sendikasının genel başkanı Talip Geylan ve genel başkan yardımcısı Selahattin Dolgun’a durumu iletti. Avukatlarla yapılan görüşme sonunda ise maddenin iptali için harekete geçildi.

  Konu hakkında bir mesaj yayımlayan Erhan Bayram, “Keyfi uygulamalarla kamu çalışanlarının özel hayatlarına müdahale edilemez. Türk Egitim-Sen Bolu Şubesi olarak girişimde bulunduk ve Sendika Genel Merkezimiz kanalıyla Bolu Valiliğine, devlet memurlarının özel hayatlarına müdahale eden "15.02.2019 Tarih ve 1551 Sayılı, 2019/1 Nolu Genelgesinin" ilgili maddelerinin iptali ile ilgili talep yazısı yazdık.  Bolu'da görev yapmakta olan kamu çalışanlarımızın özel hayatlarını korumaya yönelik girişimleri için Türk Egitim-Sen Genel Başkanımız Sayın Talip Geylan ve Genel Başkan Yardımcımız Sayın Selahattin Dolgun 'a teşekkür ediyoruz. Beklentimiz ilgili genelgenin söz konusu maddelerinin bir an önce yürürlükten kaldırılması yönündedir. Türk Eğitim-Sen olarak; Bolu’daki eğitim çalışanlarımız ve tüm kamu çalışanlarımız adına talebimizin takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerini kullandı.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.16110396385193