TÜRK BAYRAĞI İZİN ALINMADAN ASILMIŞ!

  15 Mart 2016

  AİBÜ Rektörlüğü’nden bayrak açıklaması;   Güzel Sanatlar Fakültesi’ne AİBÜ Öğrenci Konsey’i tarafından sılan Türk Bayrağı’nın, Fakülte yetkilileri tarafından indirildiği yönünde ki iddialar...

  AİBÜ Rektörlüğü’nden bayrak açıklaması;

   

  Güzel Sanatlar Fakültesi’ne AİBÜ Öğrenci Konsey’i tarafından sılan Türk Bayrağı’nın, Fakülte yetkilileri tarafından indirildiği yönünde ki iddialar üzerine AİBÜ Rektörlüğü açıklama yaptı. Rktörlük açıklamasında asılan Türk Bayrağı’nın indirildiğini kabul ederken, bayrağın izin alınmadan asıldığı için indirildiği belirtildi.

   

  AİBÜ’de Türk Bayrağı indirilmesine Bou kamuoyundan gelen tepkiler üzerine AİBÜ Yönetimi açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, bayrak indirme olayının gerçekleştiği kabul edildi. AİBÜ Rektörülüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;

  AİBÜ Rektörlüğü Basın Açıklaması

  13 Mart 2016 tarihinde, Ankara’da gerçekleşen ve Milli birlik ve bütünlüğümüzü hedef alan terör saldırısı tüm milletimizi ve devletimizi olduğu gibi üniversitemiz camiasını da derinden üzmüştür. Saldırı, üniversitemiz Rektörlüğü tarafından en ağır şekilde kınanarak kamuoyu ile paylaşılmıştır.

  14 Mart 2016 günü bazı sosyal medya hesaplarında ve yerel gazetelerde Üniversitemizin bir fakültesinde Türk Bayrağının astırılmadığına ve indirildiğine ilişkin haberler yer almıştır. Bunun üzerine konu derhal incelenmiş olup; bayrağın hiçbir makama bilgi verilmeden ve izin alınmadan asıldığı, izinsiz asılan Bayrağın daha sonra fakülte yetkilileri tarafından; bu tip olaylarda ulusal yas ilan edilmesi ve buna bağlı olarak bayrakların yarıya indirilmesi uygulamasının da olduğu dikkate alınarak hassasiyet gösterildiği ve muhafaza edilmek üzere alındığı anlaşılmıştır.

  Malum olduğu üzere Türk Bayrağı kutsaldır ve Kanunla korunmuştur. Bayrağın resmi kurumlarda kullanımı mevzuatla tanımlanmıştır.

  Bazı basın ve yayın organlarında talihsiz ve haksız bir şekilde tek taraflı olarak yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır.

  Türk Bayrağına saygı ve bağlılık konusu Üniversitemizin kurumsal kimliği, yöneticileri ve mensupları için izahtan varestedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur. Haber Merkezi

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.18399691581726