PETEK Eczanesi
PINAR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

PETEK Eczanesi
Bahçelievler Mah.Vardalı Sok. Sedef Apt. No:7/A (50.Yıl Ortaokulu Giriş Kapısı Karşısı)
Tel: 0374 213 31 33
PINAR Eczanesi
YAŞAMKENT MAH.27 NOLU ADA Z-33 (KALICI KONUTLAR SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 2751444
Bolu 5 günlük hava tahmini

TURİZM LİSESİ YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILINA ÖDÜLLERLE GİRDİ

11 Eylül 2020

İzzet Baysal Abant MTAL yeni öğretim yılına, Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuğba Yücetürk önderliğinde gerçekleştirdikleri projelerden ödüller alarak başladı.

Haber: Fatma MARMARA

 

İzzet Baysal Abant Mesleki Teknik Anadolu Lisesi 2020-2021 Eğitim Öğretim yılına, ‘Erdemlilerin Yolunda’, ‘Okuyorum- Gelişiyorum ve Paylaşıyorum’, ‘Kariyerim İçin Bir Danışmana İhtiyacım Var’ projelerinden ‘Kalite Etiketi’ başarı ödülleri alarak başladı. İzzet Baysal MTAL Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuğba Yücetürk önderliğinde geçen yıl, 21’nci yüzyıl becerilerine uygun öğrencilerin sosyal, bilişsel, duyuşsal gelişimleriyle birlikte yaratıcılıklarının gelişip, öğrencilerin okumayı seven, kariyer sahibi ve erdemli insanlar olmasına yönelik çeşitli projeler yürütüldü.

 

3 BÜYÜK PROJE, 3 ÖDÜL

Projeyle öğrencilere derslerde daha aktif hale getirmeyi hedeflediklerini belirten Yücetürk, “3 büyük proje ve 3 ödül, emeğin karşılığı böyle güzel ödüllerle taçlanıyor. Her projede ayrı ayrı çok büyük emek var. Okulum, öğrencilerim adına, geçen yılı böyle hak edilmiş bir ödülle geçirebilmenin mutluluğundayım. Öğrenciler hem eğlenerek öğrendiler hem de ders başarıları arttı. Ayrıca proje boyunca öğrenciler farklı şehir ve ülkelerdeki akranlarıyla online olarak veya mektup yoluyla sürekli iletişim kurarak, yabancı dil becerilerini de geliştirdiler” diye konuştu.

 

‘E-Twinning’ projesinin öğretmenleri mesleki gelişimlerine katkı sağlamak adına da hazırlanan bir proje olduğunu ifade eden Yücetürk, bu projelerde Avrupa çapında 800 bin öğretmenin, Türkiye’de ise 197 bin öğretmenin yer aldığını kaydetti. Bu ağda öğretmenlerin etkileşimli olarak her gün deneyimlerini paylaştıklarını ve yeni projeler için ortak bulduklarını belirten Yücetürk, “Proje faaliyetlerinde bizlere destek olan okul Müdürümüz Ayhan Vural’a, Uds Ekibi, E-Twinning Ekibi, tüm proje paydaşlarım, okul müdürüm, proje ekibi, öğrencilerim ve proje öğretmenlerimize teşekkür ederiz” dedi.

 

“OKUYORUM, GELİŞİYORUM, PAYLAŞIYORUM PROJESİ”

İzzet Baysal MTAL Müdürü Ayhan Vural, proje ve yapılan çalışmalarla ilgili bilgi paylaşımında, “8 öğretmen 100’e yakın öğrenci katılımının olduğu ‘Okuyorum, Gelişiyorum, Paylaşıyorum E Twinning’ projesiyle İzzet Baysal MTAL öğrencileri, projeyi yürüten öğretmenimiz Tuğba Yücetürk ile edebiyat tarihinde yeri olan eserleri okudular. Bu projeyle öğrencilere kitap okumanın ne kadar zevkli ve gerekli olduğu gösterilmeye çalışıldı. Projelerin diğer ortaklarıyla sürekli iletişim halinde olan öğretmenlerin liderliğinde öğrencilerde, farklı okul öğrencileriyle tanışmış oldular. Okudukları kitapları analiz ederek kitap özetleri çıkaran öğrenciler, bu özetlerden panolar yaptılar. Teknolojiyle iç içe oldukları bu süreçte, öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırıldı. Kitap ayraçları yaparak ve kitap kompozisyonlu stil life fotoğraflar çekerek görsel sanatlar dersimizle bağlantı kurdular” ifadelerini kullandı.

 

“KARİYERİM İÇİN BİR DANIŞMANA İHTİYACIM VAR PROJESİ”

Ayhan Vural, “Ulusal ve uluslararası 17 öğretmen 230 öğrenci katılımı olan ‘Kariyerim İçin Bir Danışmana İhtiyacım Var’ projeleriyle öğrenciler öğretmenimiz Tuğba Yücetürk önderliğinde geleceğin mesleklerini araştırdılar. Her geçen gün artan kariyer planlamasının önemini ve geleceğin iş dünyasını öğrencilerimize anlatıldı. Müfredata uyumlu olan projede kullanılan web 2 araçlarıyla öğrenciler, ders başarılarını artırmakla birlikte ayrıca İngilizce öğrendiler. Bilişim teknolojisi araçlarını evde okulda güzel amaçlar için kullanmayı öğrendiler. Kültürlerarası iletişimi sağlamaya çalıştılar” diye konuştu.

 

‘ERDEMLERİN YOLUNDA PROJESİ”

Vural, “Bir diğer ‘E-Twinning’ projesi ‘Erdemlerin Yolunda’ projesi, 20 öğretmen ve 200 öğrencinin katılımıyla başlayan projede temel amaç, öğrencilerimizin ahlaki değerleri ve erdemleri içselleştirmelerini sağlayarak ahlaki gelişmelerine katkı sağlamaya çalışmak oldu. Tarihimizi, dilimizi, gelenek ve göreneklerimizi, unutulan değerlerimizi öğrencilere hatırlatarak erdemleri günlük hayatlarına aktarmaları hedeflendi. Ayrıca soyut anlamada kalan ahlaki değerleri somutlaştırmak, bu değerleri günlük hayatta kullanmalarını sağlayarak güzel huy ve davranışlar kazanmaları için emek verilip, güzel sonuçlara ulaşıldı. Ayrıca Antalya’da Kasım ayında yapılacak olan Eyfor platformunda kabul gören bu projeyi Kasım ayında Görsel Sanatlar Öğretmeni Tuğba Yücetürk bildiri olarak sunacak” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama