SARUHAN Eczanesi
STAD Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SARUHAN Eczanesi
Sümer Mah. Hattat Emin Barin Cad. Gündogdu Park Apt. No:87/13 A(Bilal-i Habesi Camii Karsisi)
Tel: 0374 220 20 05
STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
Bolu 5 günlük hava tahmini

TURİZM HAFTASI ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

17 Nisan 2019

Turizm Haftası dolayısıyla Gerede Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde program düzenlendi. Programa Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, daire amirleri ve öğrenciler katılım sağladı.

Toplumda turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası İlçemiz Gerede’de çeşitli etkinlikler ile kutlanmaya başladı. Gerede Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde düzenlenen Turizm Haftası programına Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal, Belediye Başkanı Mustafa Allar, Gerede TSO Başkanı Ersin Kaşka, daire amirleri ve öğrenciler katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Özhan Ceyhanlı açılış konuşması gerçekleştirdi.

 

Gerede Kaymakamı Cengiz Ünsal konuşmasında; “Toplumda farkındalık yaratarak turizmin önemine dikkat çekmek ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasındaki günler Turizm Haftası olarak kutlanmaktadır. Ülkelerin ekonomi politikalarında güçlü bir yere sahip olan turizm, bugünün dünyasında etkin bir diplomasi unsuruna dönüştü. Coğrafi konumu ve kadim medeniyetlere yuva olan topraklarıyla Türkiye, doğal güzellikleri ve tarihi-kültürel zenginlikleriyle uluslararası ulaşım ve konaklama sektörünün en önemli duraklarının başında yer alıyor. Turizm, ülkelerin ve şehirlerin ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra, farklı kültürlerin birbirini tanımasına ve kaynaşmasına da vesile olan önemli bir sektördür. Bu anlamda doğal ve kültürel birikimiyle eşsiz bir ilçe olan Gerede sayısız doğal güzellikleri ve derin tarihi zenginlikleriyle turizm konusunda ilimizin önemli destinasyonlarından biridir. Gerede’mizin tarihi dokusunu, eşsiz doğal güzelliklerini, yaz ve kış sporuna uygun alanlarını, yerli ve yabancı turistlere tanıtıp, turizmde hak ettiği yeri alması için turistlerin beklentileriyle elimizdeki imkanları en iyi şekilde bir araya getirdiğimizde üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun olmayacağına inanıyorum. Yazın en sıcağında yemyeşil örtüsü içinde, kışın beyaz ve kalın şalı ile doğa turizmi konusunda markalaşmaya uygun pek çok değere sahibiz. Gerede Yaylaları, Gölleri, Esentepe Mesire Alanı, Arkut Kayak Merkezi başta olmak üzere, yerli ve yabancı turistlerin görmesi gereken yöresel tatları ve ürünleriyle birlikte önemli bir yol kavşağında bulunmaktadır.  Asırlık çam ağaçlarıyla süslenmiş ormanları, eşsiz doğası, bol oksijenli havası ve spor alanlarıyla, temiz ve sakin doğasıyla ülkemizin ender bölgelerinden olan ilçemiz, şehir hayatının stresinden uzaklaşarak rahat bir nefes almak isteyenler için harika bir liman olma potansiyeline sahiptir. Kamu ve özel sektör aracılığıyla yapılacak yatırımlarla ilçemizin konaklama kapasitesinin artırılması da bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple, Gerede’nin turizm alanında hak ettiği noktaya gelmesi, gelişmişlik düzeyinin artırılması ve insanlarımızın bu sektörden doğrudan fayda sağlar hale gelmesi için Kaymakamlığımız, Belediyemiz, yatırımcılarımız, sivil toplum örgütlerimiz (STK) ve esnaflarımız el ele vererek birlikte hareket etmekteyiz. Ülkelerin ekonomik kalkınmasında önemli bir görev üstlenen bacasız sanayi olarak adlandırılan turizm sektörünün gelişmesi sadece ilçemiz değil bölgemiz ve ülke ekonomimizin daha ileri seviyelere taşınmasına, kişi başına düşen milli gelirin artmasına dolayısıyla da refah düzeyinin yükselmesine büyük katkı sağlamaktadır. O nedenledir ki, 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan Turizm Haftası’nın önemi büyüktür” dedi.

Uluslararası yarışmalarda 1’inci olan öğrencilere ödüllerini Kaymakam Cengiz Ünsal tarafından verildi. Esentepe Aşçılık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Halk oyunları ekibinin folklor gösterisi ve şiirlerin okunmasının, ardından Kaymakam Cengiz Ünsal, beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte öğrenciler tarafından hazırlanan yiyecek, içecek ve sunum sergilerinin bulunduğu alanı gezdiler.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama