Bolu 5 günlük hava tahmini

TOPBAŞ AİLESİ GÖYNÜK’TE…

16 Ağustos 2018

İstanbul Büyükşehir eski belediye başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş, Göynük ilçesinde konakladılar. Topbaş ailesi Göynük Belediyesi Yöresel El Sanatları Eğitim Merkezinde Göynüklü hanımlar tarafından dokunan Bolu’nun ilk Coğrafi İşaretli ürünü olan Göynük Tokalı Örtmesi ve el dokumalarına hayran kaldıklarını belirttiler.

Göynük Belediyesi Yöresel El Sanatları Eğitim Merkezinde yürütülen çalışmalar hakkında Başkanımız Kemal Kazan’dan bilgiler alan Kadir Topbaş ve Eşi Özleyiş Topbaş, büyük emekler verilerek ortaya birbirinden güzel ürünler çıkaran Göynüklü hanımları ve bu imkânı sağlayarak tarihine, kültürüne ve değerlerine sahip çıkan projeler üreterek hayata geçiren Göynüklülere teşekkür etti.

 

Kadir Topbaş ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, Ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel Sanatların gün yüzüne çıkartılması için yürütülen çalışmaların büyük önem arz ettiğini, Belediyemizin de bu yönde gerçekleştirdiği çalışmaları takdir ettiğini belirtti. Kemal Kazan, Yöresel El Sanatları Eğitim Merkezi ziyaretleri sonrasında Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş’a Göynük Tokalı Örtmesi hediye etti. Elif Erdoğan

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Rwitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama