MİNA Eczanesi
İKLİM Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MİNA Eczanesi
Semerkant Mah.Erbayram Sok.No:A/5Bolu (Semerkant Sağlık Ocağı Yanı)
Tel: 0374 217 95 66
İKLİM Eczanesi
Sağlık Mahallesi Güleç Sokak No:16 Bolu (Latife Hanım Anaokulu yanı)
Tel: 0374 210 14 34
Bolu 5 günlük hava tahmini

TEV & FULBRİGHT YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA BURS BAŞVURULARI BAŞLADI

13 Ocak 2020

Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu 2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’ne yönelik olarak açılan Yüksek Lisans ve Doktora Burs Programlarımı başvuru kabul etmeye başladı.

2021-2022 Akademik Yılı Güz Dönemi’ne yönelik Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Yüksek Lisans ve Doktora Burs Programlarımı başvuru kabul etmeye başladı. Programların son başvuru tarihi 08 Nisan 2020’dir. Detaylı bilgi, başvuru koşulları ve sıkça sorulan sorular için www.fulbright.org.tr adresindeki web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

Yurt Dışı Burslar Genel Bilgiler

Vakfımız, ülkemizin yetişmiş insan gücü kaynağını zenginleştirmek için lider özelliklerine sahip üst düzey yönetici ve mesleğinde uzman kişilerin yetişmesi için 1969 yılından beri yurt dışında burslar verir.

 

Burs Kapsamlarımız

1-Yüksek Lisans (Master’s Degree) bursları, 2020-2021 Başvuruları Başlamıştır. (Detaylı bilgi için tıklayınız)

2-TEV-SINGA, Singapur Karşılıksız Doktora Bursları 2020-2021 Başvuruları Sona Ermiştir. (Detaylı Bilgi için tıklayınız.)

3-Tıp Alanında, üst ihtisas ve araştırma çalışmaları bursları, 2020-2021 Başvuruları Başlamıştır. (Detaylı bilgi için tıklayınız)

4- Yurt dışında Tıp Alanında "TEV Lipodistrofi Araştırma ve Eğitim Bursu" 2019-2020 Başvuruları Bitmiştir. (Detaylı bilgi için tıklayınız)

 

Devam Eden Burs Programlarımız;

TEV, ABD ve Batı Avrupa bursları

TEV-DAAD Almanya bursları

TEV-Fransa Büyükelçiliği Fransa bursları

TEV-Garring Vakfı Danimarka bursları

TEV-IE Business School İspanya bursları

TEV-Japonya bursları

TEV-Dr. Orhan Birman tıp bursları

TEV-SINGA, Singapur'da Karşılıksız Doktora bursları

Kurumsal Burs Fonlarımız;

TEV-FIAT İtalya bursları,

TEV Lipodistrofi Araştırma ve Eğitim Bursu

TEV "Yurt Dışı Burs Yönetmeliği" uyarınca, her yıl Ağustos-Eylül aylarında bütçe imkanlarını ve üstün nitelikli insan gücü gereksinimini göz önünde tutarak burs verilecek alanları ve burs sayısını belirler. İşbirliği yaptığımız kurumlarla burs verilecek alanlar ve burs kontenjanları ayrıca belirlenir.

 

YURT DIŞI BURS BAŞVURU VE SEÇİM AŞAMASI

Türk Eğitim Vakfı'nın yurt dışı Yüksek Lisans (Master's Degree) burslarının ilanı her yıl Ekim ayında büyük tirajlı gazetelerde Türkiye genelinde ikişer gün, Ekim ve Kasım ayı içinde de web sitemizde yayınlanır. Ayrıca, ilgili fakültelere duyuru şeklinde posta e-mail gönderilir. Belirtilen şartlara uygun adaylar müracaat süresi içerisinde TEV'e başvururlar. Burslarımız ilan edildikten sonra burs verilecek üniversitelerin güncel listesi TEV'den ve müşterek burs verilen kurumlardan temin edilebilir.  Adaylar müracaat süresi içinde kabullerini TEV' e vermesi gerekmez. Ancak adayların Kasım ayından itibaren yurtdışındaki üniversitelerle temasa geçmeleri ve açıklama yazılarımızda verilen süre içinde kabullerini alıp TEV'e vermek zorundadır.

 

Adaylar, yükseköğrenim süresince aldıkları genel not ortalamaları, yabancı dil seviyeleri ile mesleki bilgilerini ölçen sınav sonuçları (GMAT, GRE, TOEFL, IELTS gibi), mülakat sonuçları (Mülakat komisyonu adayların çoğunlukta bulunduğu alanlara mensup öğretim üyelerinden ve müşterek çalıştığımız kurumların temsilcilerinden oluşur) ve ailelerinin mali durumu dikkate alınır.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama