ELMAS Eczanesi
SELEN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
SELEN Eczanesi
Gölyüzü Mah.Bahar Sok.Mehmet Efendi Apt.No:40/1
Tel: 0374 218 20 48
Bolu 5 günlük hava tahmini

TEKSTİL GİYİM AYAKKABI DERİ BÖLÜMÜ ÖĞRENCİLERİNE ÇALIŞMA VE BURS İMKANI

7 Eylül 2021

BAİBÜ Gerede Meslek Yüksekokulu Deri Teknolojisi Programı’nı tercih eden öğrencilere başta Türk Deri Vakfı gerekli koşulları sağlamak şartıyla öğrenimleri boyunca burs veriyor. Gerede’de deri sanayinde bulunan firmalar Deri Teknolojisi Programında eğitim alan öğrencilere hem yarım zamanlı çalışma hem de burs imkanı sağlamaktadır.

Üniversite sanayii işbirliği kapsamında Gerede Meslek Yüksekokulu’na bağlı ayakkabı ve saraciye atölyelerinde üretim yapan Ünder firması öğrencilere tasarımdan üretime çalışma imkanı sağlamaktadır. Ayrıca Ünder firması tarafından öğrenimleri boyunca burs vereceklerini belirtmişlerdir.

 

Deri Teknolojisi Programı, “Gerede’deki Deri Teknolojisi programının Türkiye’de önlisans olarak öğretim sunan 3 programından birisidir. Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi Gerede Meslek Yüksek Okulu Deri, Tekstil, Ayakkabı ve Moda Tasarımı programları Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen projesi ile atölye alt yapısını güçlendirmiştir. Yeni kurulan tasarım laboratuvarı ile ayakkabı tasarımı ve hazır giyim tasarımları yapabilir hale gelmiştir. Proje kapsamında deri, tekstil dikiş makineleri, lazer kesim makinesi, shoemaster ayakkabı tasarım programı ayakkabıyı 2 boyutlu ve 3 boyutlu tasarlayabilmekte ve Gerber AccuMark programı ile kalıp tasarım, serileme, pastal planı yapabilir hale gelmektedir. Deri Teknolojisi programın bu proje kapsamında deri deneme dolapları ve deneme pervanesi alınarak atölye alt yapısı güçlendirilmiştir. Deri işleme atölyesinde etleme makinesi, çeşitli ebatlarda deri deneme dolapları, mikser dolap, traş makinesi, ütü pres ve kürk makineleri gibi bir çok deri işleme makineleri bulunmaktadır. Öğrenciler okulda aldıkları teorik ve uygulamalı eğitimlerle kendi beceri ve yeteneklerini bilgisayarlı tasarım programları ile birleştirerek yeteneklerini bir üst seviyeye çıkartmaktadır.”

 

Deri Teknolojisi Programı Öğretim Görevlileri Recep Soluk ve Kemal Kılınç, Okulu tercih eden öğrencilerin çok kolay ve dolgun ücretle iş bulabildiklerini, hem de okulun bünyesinde çalışarak pratik becerilerini geliştirdiklerini belirttiler. 1994’den beri eğitim hayatında olan okul yurt içi ve yurt dışı deri sektörü ile iletişim halindedir.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama