“TARİHİ BOLU ADASI” PROJESİ SUNUMU GERÇEKLEŞTİ

  22 Ekim 2018

  Bolu’nun tarihine ışık tutacak ve turizm potansiyelini daha da arttıracak “Tarihi Bolu Adası” projesinin sunumu gerçekleşti.

  Doğal güzellikleriyle ünlü Bolu’nun, kent merkezinin de turizm cazibe merkezi haline dönüştürülmesi için hafta sonu önemli bir toplantı yapıldı. Bolu’nun eskiden var olan ancak çeşitli nedenlerle günümüze kadar ulaşmayan simge tarihi yapılarının ve şehrin geleneksel mimarisinin canlandırılması amacıyla 2 yıllık titiz bir çalışmanın ardından projelendirilen “Tarihi Bolu Adası”nın sunumu pazar günü Bolu Belediyesi İmarethane Sosyal Tesisinde gerçekleşti.

   

  13 bin 500 m2 alanı kapsayan ve proje kapsamında 22 adet tarihi yapı inşa edilmesi planlanan sosya kültürel tesis alanı projesiyle ilgili toplantı, önemli isimlerin katılımıyla gerçekleşti. Toplantıya; Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ankara Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Seben Belediye Süleyman Özbağ, Bolu Belediye Başkan Yardımcıları Emine Davarcıoğlu ve Necmi Arman, işadamı Orhan Uçar,  Koleksiyoner Haluk Perk, Kent Konseyi Başkanı Refik Özçelik, İmar ve Şehircilik Müdürü Mehmet Özen, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, belediye meclis üyeleri, kentteki turizm işletmeleri temsilcileri ve ilgili beleye çalışanları katıldı. Dev proje ile ilgili detayların kamuoyuyla paylaşıldığı toplantıda Bolulu işadamı Orhan Uçar, yaptığı sunumla katılımcılar bilgilendirdi. Uçar’ın projenin detaylarını anlatmasının ardından Ankara tarihi yapılara yönelik yaptığı restorasyonlar ve uyguladığı birbirinden önemli projelerle Avrupa Birliği’nden ödül alan Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki ile ünlü Koleksiyoner Haluk Perk de görüşlerini paylaştı.

   

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz da toplantıda yaptığı konuşmada, Bolu’nun turizm, spor, sağlık ve üniversite kenti olacağını belirterek “Bunların tamamı turizme çıkar. Bu amaca yönelik çalıştığımız için de bu adayı turizm açısından değerlendirebilir miyiz diye uğraşıyorduk. Şu an proje üzerindeki çalışmalarımız belediyecilik anlamında bitti. Mülkiyetler tespit edildi. Mülkiyetlerin üzerine uygun şekilde hangi binaların yapılacağı tespit edildi. Bismillah deyip başlayacak duruma geldik. Bu konuda tabi Türkiye’nin şartları kısıtlı olabilir ama Bolu’nun geleceği turizm ise turizm anlamında da faaliyet gösteren dostlarımız da var ve dışarıdan da bazı insanlar bulabileceksek şu an artık bu konuda adım atma zamanı geldi. Tabi hiç kimse olmasa bile biz belediye olarak istimlak etiğimiz yerlerde bazı binalara başlayacağız” dedi. M. Emrah Çiftçi

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.31718397140503