İPEK Eczanesi
ÖZCAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İPEK Eczanesi
Sağlık Mah.1440 Sok.NO 4(LATİFE HANIM ANA OKUL YANI)
Tel: 0374 222 97 77
ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
Bolu 5 günlük hava tahmini

TANJU ÖZCAN’DAN ÇOK KONUŞULACAK SÖZLER

5 Haziran 2019

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, "Belediyede bin 100 çalışanımız var ot biçecek 20 kişi bulamıyoruz. Sıkıntımız bu. Temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere alınmış ama açık havada çalışamam, tansiyonum var diye rapor alıyorlar. Görev yeri değişiklikleri yaptık. 7-8 kişi psikolojim bozuldu diye rapor almış" dedi. Özcan ayrıca, "Belediyede 59 tane teknik arkadaşımız var. Harita mühendisi, çevre mühendisi, mimar gibi. Ama biz bütün projelerimizi dışarıya yaptırıyoruz. Üretmeye alışmamışız" diye konuştu.

“ALAKASIZ KİŞİLER ALAKASIZ YERLERDE ÇALIŞIYOR”

 

Bolu Belediyesi’nde İşkur aracılığıyla alınan işçiler dışında bin 100 çalışanın olduğunu belirten Tanju Özcan, ilgisiz kişilerin ilgisiz birimlerde çalıştığını kaydederek, “Bütün müdürler, bizim çalışan sayımız nüfusumuza göre çok diyor. Ama özele indiğinizde, her birimle ayrı ayrı konuştuğunuzda, ‘şu işi de yapmanızı istiyorum’ dediğinizde, ‘elemanım yok’ diyor. Burada liyakata hiç önem verilmemiş. Hiç ilgisi olmayan kişiler hiç ilgisi olmayan birimlerde çalışıyor. Bir de herşeyi dışardan temin etmeye, satın almaya, dışarıdaki insanlara yaptırmaya alıştırılmış buradaki personel. Burada 59 tane teknik arkadaşımız var. Harita mühendisi, çevre mühendisi, mimar gibi. Ama biz bütün projelerimizi dışarıya yaptırıyoruz. Üretmeye alışmamışız" ifadelerini kullandı.

 

"BENİ SÜRMEK İÇİN BÖYLE YAPTI DİYOR"

"Şimdi müdürlerinin birkaçını Eskişehir’e gönderdim. Oradan çok etkilenerek döndüler. Gördüler ki, Eskişehir belediyesi üreten belediyeciliğin örneği. Ama biz basit bir ferforjeyi bile kendimiz kaynatamayacak haldeyiz. Bunları üzülerek söylüyorum. Park bahçelerde bir fırın yapılmış. Ciddi paralar harcanmış ama bir tane elektrikçi orada olmadığı için çalıştırılamıyor. Belediye bünyesine bakıyorsunuz birçok elektirikçi var, veznedar olarak çalışan elektrikçi var, şoför olarak çalışan var ama biz park bahçelere bir tane elektrikçiyi bulamıyoruz. Değiştirmeye kalktığında da beni sürmek için böyle yaptı diyor.”

 

“TULUM GİYİP İŞÇİLERLE TAŞ DÖŞEYECEĞİM”

Önyargıları kırmak için tulum giyerek taş döşeyeceğini açıklayan Özcan, “3 tane proje kapsamında 6 aylık süreler kapsamında 367 işkur personeli gelmiş. Ama bu 367 kişinin kabaca 150’si temizlik ve park bahçelerde çalışıyor. Tamamı temizlik ve park bahçelerde çalışmak üzere alınmış. 210 kadarı belediyede çalışıyor. Mali hizmetlere, yazı işlerine, fen işlerine git otur demişler. Ben ne iş olsa yaparım diye gelmiş ama kendisine verilen işi beğenmiyor. Bin 100 çalışanımız var ot biçecek 20 kişi bulamıyoruz. Sıkıntımız bu. Temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere alınmış ama açık havada çalışamam, tansiyonum var diye rapor alıyorlar. Görev yeri değişiklikleri yaptık. 7-8 kişi psikolojim bozuldu diye rapor almış. Temizlik işlerinde çalışmak ayıp değil. Herkes masa başında çalışamaz. Bu hizmet işlerini birilerinin yapması lazım. Bu arkadaşların önyargılarını kırmak için önümüzdeki günlerde işçilerle taş döşeyeceğim. Bunu yapmamız lazım” dedi.  BGC Bayram Gazetesi

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama