Bolu 5 günlük hava tahmini

TANJU ÖZCAN DÜZCE’NİN SORUNLARINA EL ATTI

17 Ocak 2013

Düzce’den sorumlu milletvekili olarak atanan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Düzce ile ilgili ilk icraatı sağlık konusunda olacak.

 
 
Düzce’den sorumlu milletvekili olarak atanan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan’ın Düzce ile ilgili ilk icraatı sağlık konusunda olacak. Özcan, Düzce’nin büyük ihtiyacı olan Onkoloji Hastanesi konusunu önümüzdeki hafta Meclis gündemine taşıyacak.
CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, Düzce’den sorumlu milletvekili olarak yapacağı çalışmalara hızlı başladı. Özcan, Düzce’deki kanser hastalarını sevindirecek bir adım atıyor.
Düzce'de artan kanser hastalığı, tedavi gereksinimini de hat safhaya çıkarırken, hiç bir hastanede kanser tedavisine yönelik gerekli cihaz ve donanımın bulunmaması hasta vatandaşların en yakın tedavi merkezlerinin bulunduğu Sakarya ya da Kocaeli'ne gitmesine neden oluyor. Kemoterapi tedavisinin dahi uygulanamadığı Düzce'de hem hastalar hem aileleri çareyi çevre illerde bulmak zorunda kalıyor. Kanserin pençesinde olan hastaların bir de yol çilesi yaşayarak hem maddi hem de manevi açıdan mağdur oldukları sık sık şikayet konusu olurken, hastane kurulması için sadece sağlık bakanlığının onayı gerekiyor.
İldeki nüfus potansiyeli baz alarak onkoloji hastanesi kurulması kararı aldığı bilinen bakanlığın Düzce'ye hastane vizesi vermesi için siyasilerin bastırması gerektiğini daha önce de gündeme getiren Düzce basınının bu çağrısına muhalefetten destek geldi. Geçtiğimiz hafta, Düzce’den sorumlu Milletvekili olarak atanan CHP Bolu Milletvekili Tanju Özcan, ilk icraatını sağlık konusunda yapmaya hazırlanıyor. Özcan, Düzce Onkoloji Hastanesi konusunu önümüzdeki hafta mecliste gündeme getirecek. Özcan, Düzce’nin ihtiyacı olan hastane ya da tedavi merkezinin kazandırılması için elinden gelen gayreti göstereceğini söyledi.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama