YILMAZ Eczanesi
ÇAMLIBEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
Bolu 5 günlük hava tahmini

Sokağa çıkma yasağını ihlal eden yaşlılara verilecek ceza belli oldu! Bu işin şakası yok

22 Mart 2020

Tüm dünyayı esir alan koronovirüs salgını nedeniyle ülkemizde dün akşam İçişleri Bakanlığınca 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağa uymayanların cezasının ne olacağı merak ediliyordu. Bu sorunun yanıtı belli oldu.

Yaklaşık 3 ay önce Çin'de başlayarak tüm dünyaya sirayet eden katil koronavirüs salgını ülkeleri alarma geçirdi. Tüm dünya ülkeleri, ülkelerindeki duruma göre farklı seviyelerde tedbirlere almaya başladı. Ülkemizde ölü ve vaka sayısı arttıkça önlemler sıkılaştırıldı. Son olarak dün akşam 65 yaş üstü vatandaşlara sokağa çıkma yasağı getirildi. Yasağa uymayanların cezasının ne olacağı soruluyordu. Bu sorunun yanıtı belli oldu. 

Erzincan Valisi Ali Arslantaş, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü kimselerin, yasağı delmeleri durumunda 3 bin 150 TL cezaya çarptırılacağını söyledi.

TCK'ya göre suç: 3 bin 150 TL  

Bu durumun ardından Erzincan Valisi Ali Arslantaş sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza TCK 195'e göre suç duyurusunda bulunulacağını açıkladı. Vali Arslantaş sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi: "65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hemşehrilerimiz için sokağa çıkma yasağı getirildi. İhtiyaç durumunda ALO 112-155-156 numaraları arandığında arkadaşlarımız kendilerine yardımcı olacaktır. Yasağı ihlal durumunda 3 bin 150 TL ceza TCK 195'e göre suç duyurusunda bulunulacaktır."

Bakanlık yasağı açıklamıştı

İçişleri Bakanlığı, 65 yaş ve üstü olanlar ile kronik rahatsızlığı bulunanların ikametlerinden dışarı çıkmalarının, park, bahçe gibi açık alanlarda dolaşmalarının sınırlandırıldığını bildirdi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama