Silvikültürel Esas ve İlkeler Hizmet İçi Eğitim Semineri sona erdi

  16 Mayıs 2018

  08 Mayıs 2018 tarihinde Bolu Gazelle Otelde başlayan Silvikültür Dairesi Başkanlığınca düzenlenen Silvikültürel Esas ve İlkeler konulu Hizmet İçi Eğitim Semineri 9-10 Mayıs 2018 tarihlerinde yapılan arazi eğitimlerinin ardından sona erdi.

   

   

   

  Eğitime, Silvikültür Dairesi Başkanı Halis Ömür, Bölge Müdürü Hasan Keskin, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Şemsettin Kulaç, Düzce Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Ali Kemal Özbayram, Orman Genel Müdürlüğü Silvikültür Dairesi Başkanlığından Şube Müdürleri, Bolu orman Bölge Müdürlüğünde görevli Şube Müdürü ve Mühendisler, Batı Karadeniz ve Or. Ağaç. ve Toh. Is. Araş. Enstitüsü Müdürlüklerinden Araştırmacı, Başmühendis ve Mühendisler, Bolu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı Orman İşletme Müdürlüklerinde görevli İşletme Müdür Yardımcıları ve İşletme Şefleri ile dört kişilik Ukrayna heyetinin katıldığı eğitimin ikinci ve üçüncü günleri arazide gerçekleştirildi.

   

  İki bölümden oluşan arazi eğitimlerinin 09 Mayıs 2018 tarihindeki ilk bölümü sarıçam tabi gençleştirme, gençlik bakımı, ışık ve boşaltma kesimleri, meşçere bakımı çalışmaları, sarıçamda sıklık bakımı ile ilk aralama ve budama çalışmaları konularından oluştu. Her konu arazide belirlenen noktalarda uygulamalı olarak anlatıldı.10 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleştirilen ikinci bölüm arazi eğitimlerinde ise kayında tabii gençleştirme, sıklık bakımı ve gençlik bakımı çalışmaları ve Bolu Orman Bölge Müdürlüğündeki silvikültürel uygulamalar konuları işlendi. Son olarak Düzce Topuk yaylasında genel bir değerlendirmede bulunan Silvikültür Dairesi Başkanı Halis Ömür eğitime katılanlara teşekkür etti ve katılımcılara eğitim katılım belgesi verdi. Eğitim katılımcıların birbirlerine iyi niyet ve başarı dilekleri sonrası toplu fotoğraf çekimin ardından sona erdi.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.15001106262207