KIZILTAN Eczanesi
HAYAT Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
HAYAT Eczanesi
Tabaklar Mah.izzet Baysal Cad.No:38
Tel: 0374 217 26 77
Bolu 5 günlük hava tahmini

Şehir hastanesinin yeri değişti

6 Ağustos 2019

Bolu’da yapılması planlanan ve eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından belirlenen şehir hastanesi arazisinin yeri değiştirildi. Resmi işlemlere önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenilirken, hastanenin yapılması halinde 400 yatak kapasiteli olması bekleniyor.

Özel Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Eski Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz döneminde Orman Bölge Müdürlüğü’ne ait olan fidanlık, şehir hastanesinin yapımında kullanılması için alınmıştı. Fidanlık alındıktan sonra şehir hastanesi yapımında kullanılacağı İl Sağlık Müdürlüğü’ne belirtilmiş ve gerekli girişimlerin tamamlanması ile bu arazide binanın yapılması bekleniyordu.

Bolu Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile şehir hastanesi için verilen arazinin yeri değişti. Edinilen bilgiye göre, daha önce alınan ve şehir hastanesi yapımında kullanılacak olan fidanlığın zeminin bina yapımına yetersiz olması, aynı zamanda arazinin verimli olması nedeni ile eski dönemde alınan karar iptal edildi. Bolu Belediye Meclisi’nde alınan karar ile yeni hastanenin yeri İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite’nin içinde kalan ve arazinin Kalıcı Konutlar mevkiine doğru kalan kısmı yeni şehir hastanesi alanı olarak belirlendi. Öte yandan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın da, İl Sağlık Müdürlüğü ile yaptığı görüşmelerde yeni şehir hastanesi alanı olarak bu kısmın daha uygun olacağını söylediği öğrenildi.

400 YATAKLI OLACAK

Yeni hastanenin de nasıl olacağı hakkında yeni bilgiler de ortaya çıkmaya başladı. Edinilen bilgiye göre, yeni şehir hastanesi olarak tahsis edilen alanda, 400 yatak kapasiteli hastane yapılabileceği öğrenildi.

Yeni şehir hastanesi için ise Bolu Belediyesi tarafından belirlenen alanın resmi olarak ise önümüzdeki günlerde Sağlık Bakanlığı’na bildirmesi bekleniyor.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama