SEDAŞ AVUKATLAR GÜNÜNÜ UNUTMADI

  6 Nisan 2018

  SEDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Bekir Sami Güven SEDAŞ’ın Hukuk Müşavirliği bünyesinde görev yapan avukatların ve SEDAŞ’ın faaliyet bölgesi içinde yer alan Kocaeli, Sakarya, Bolu ve Düzce Barosu Başkanlıklarına gönderdiği mesaj ile 5 Nisan Avukatlar gününü kutladı.

   

   

  Bekir Sami Güven kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi; “Cumhuriyetin İlanının ardından ilk defa en geniş katılımıyla 3 Ocak 1934 de İzmir’de gerçekleştirilen “Türkiye Avukatlar Birliği” toplantısında, 5 Nisan tarihinin Avukatlar Günü olarak adlandırılması yanında, yaklaşık 24 yıl sonra 5 Nisan 1958 tarihinde “Barolar Birliği’nin” kuruluş çalışmalarına başlanmış olması nedeniyle  5 Nisan tarihinde kutlanan Avukatlar Gününüzü kutluyoruz.

  SEDAŞ, olarak tehlikeli bir işkolunda meşakkatli bir işi yaparken elektrik ile karanlığı aydınlatmanın ötesinde sağladığımız enerji ile  hayatın içinde ekonominin irili ufaklı dönen pek çok çarkının işlemesine vesile oluyor,  pek çok sektörde aşa ve işe dönüşen elektriğin dağıtımından manevi bir güç alıyoruz. Ekibimizle bu heyecan içinde elektrik dağıtım faaliyetlerimizi, sürdürüyoruz. Sakarya, Kocaeli, Bolu ve Düzce de 45 ilçe ve 766 köy ile 1344 mahalle de 20 Bin kilometrekarelik alanda 1700 kişi ile yılda 9,7 milyar kilowattsaat elektrik dağıtımı sağlıyoruz.

  Avukatlık mesleğinin de tehlikeleri barındıran doğası yanında, adalet dağıtılmasına vesile olduğunu, Avukatlarımızın ise birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında, hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında, hiç durmadan ve  yılmadan caba gösterdiğini biliyoruz. 5 Nisan Avukatlar Günü’nün sadece avukatların değil aynı zamanda halkımızın ve Türk Milletinin günü olduğuna inanıyoruz. 5 Nisan demek, savunma hakkı, adil yargılanma hakkı, hukuki huzur, hukuki güvenlik ve geleceğe güvenle bakmak demektir. Bütün bu nedenlerle, tüm halkımızın, milletimizin ve adaletin de  temsilcileri olan siz değerli avukatlarımızın, 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlarken,  SEDAŞ Ailesi olarak ebediyete intikal etmiş ve görevleri başında şehit olmuş tüm avukatlarımızı rahmet ve minnetle anar, hayatta olan tüm avukatlarımıza da başarılar diler, en içten sevgi ve saygılarımızı sunarız.    Saygılarımızla.”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.79158902168274