SEBENLİ KADINLAR BOŞ DURMUYOR

  22 Ekim 2018

  Seben Derneği Kadın Kollarının yaptığı organizasyonda Kızık Yaylası Mevkiinde bulunan ADYA’da (Aladağ Doğal Yaşam Alanı) ve Solaklar Kaya Evleri tanıtıldı.

  Seben ile ilgili projeler masaya yatırıldıktan sonra Solaklar Kaya Evlerinde bulunan hobbit evleri gezildi.

   

  Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, eşi Güler Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Seben Derneği Başkanı Selami Eryılmaz, Seben Derneği Kadın Kolları Başkanı Emine Özdoğan, Yönetim Kurulu ve üyelerin katılımıyla Kızık Yaylası Mevkiinde ADYA’da (Aladağ Doğal Yaşam Alanı) buluştular. Bolulu kadınlarla ADYA ve Solaklar Kaya Evlerine düzenlenen gezi ile güzel bir gün geçirerek günün sonunda memnuniyetlerini ifade ettiler. 

  Seben Derneği Kadın Kollarının organize ettiği kahvaltıda konuşma yapan Seben Derneği Kadın Kolları Başkanı Emine Özdoğan, ilk olarak butik oteli tanıttı. Özdoğan “Müşterilerini kabul etmeye başlayan ADYA butik otel, ADYA Kır Lokantası ve Yöresel ürünler satış alanları hizmet vermeye başlamıştır. Bu alanda Türkiye’nin en büyük macera parkuru, bungalov evleri, çadır kampların kurulabileceği alanlar, at menajı, ATV’lerle turların yapılabileceği alanlar, futbol sahası, 1500 kişinin katılım sağlayabileceği açık hava düğün ve sünnet organizasyonlarının yapılabileceği tesisler kurulacaktır. Tüm bunlar yapılırken doğanın korunmasına özen gösteriliyor” dedi.

  Seben Derneği üyelerinin sahip olabileceği “SEBEN DERNEĞİ” kartı hakkında da bilgi veren Özdoğan, Seben Derneği kart sahibi olanların şimdilik ADYA Butik Otelde ve Yöresel Ürünler marketindeki alışverişlerde yüzde 25 indirim yapılacağı, bu karta Seben’liler ve Sebenlileri seven, 50 TL ödeyen herkesin sahip olabileceğini söyledi. Ayrıca yaptığı konuşmada Özdoğan, yeni projelerin olduğunu, bunlardan bir tanesinin “SEBEN ALACASININ” dokunabileceği tezgahların kurulacağını ve dokuma kurslarının açılacağını, doğal boyalarla boyanarak dokunacak kumaşların büyük bir sektör olacağından bahsetti ve bunlar yapılırken hep birlikte iş birliği yapılırsa başarılı olunabileceğini söyledi.

  Konuşmaların ardından Seben’e doğru yola çıkıldı.  Seben’in turizminin gelişmesinde en önemli yere sahip olan Seben Kaya evlerine, Hobbit Evlerine gidildi. Katılımcılar Hobbit evleri ve manzaraya hayran kaldılar. A. Haktan Yamantürk

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.18198394775391