SİNEM Eczanesi
SEVAL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SİNEM Eczanesi
Tabaklar Mah.Kutucular Sk.No:7/A(Karaçayır Migros Çaprazı)
Tel: 0374 218 21 26
SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
Bolu 5 günlük hava tahmini

Sayın, Erdoğan’ın Asiltürk ziyaretini değerlendirdi

11 Ocak 2021

“KENDİNİ YALNIZ HİSSEDİYOR OLABİLİR”

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesinin kamuoyunda yarattığı spekülasyon sonucunda bir basın açıklaması yayınladı. Sayın yayınladığı açıklamada, “Saadet Partisi olarak yıllardır kutuplaşmanın Türkiye’nin en önemli ve öncelikli sorunlarından biri olduğunu beyan ediyoruz. Farklı fikir ve görüşlerde olsalar bile her partinin gerektiğinde birbiri ile görüşüp meseleleri müzakere etmesinin gerekli olduğunun altını çiziyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Saadet Partisi Bolu İl Başkanı İsa Sayın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmesinin kamuoyunda yarattığı spekülasyon sonucunda bir basın açıklaması yayınladı. Sayın yayınladığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Geçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Yüksek İstişare Kurulu Başkanımız Oğuzhan Asiltürk’ü ziyaret etmiştir. Kamuoyunda bu ziyaretten bir anlam çıkarma adına bazı varsayımlar ve spekülasyonlar gündeme gelmiştir. Öncelikle ziyaret talebi sayın Cumhurbaşkanımızdan gelmiştir. Kendisi de daha sonra yaptığı açıklamada Oğuzhan beyin kendisinin büyüğü ve siyasette tecrübeli bir isim olduğunu beyan ederek, bunun bir nezaket ziyareti olduğunu belirtmiştir. Ayrıca ittifak ve terörle mücadele gibi konularda kendilerini yalnız hissetmemeleri ve Saadet Partisinin de bu konuda desteğini istediğini söylemiştir.”

 

“BU İLKELERİMİZDEN 50 YILDIR HİÇ TAVİZ VERMEDİK”

“Saadet Partisi olarak yıllardır kutuplaşmanın Türkiye’nin en önemli ve öncelikli sorunlarından biri olduğunu beyan ediyoruz. Farklı fikir ve görüşlerde olsalar bile her partinin gerektiğinde birbiri ile görüşüp meseleleri müzakere etmesinin gerekli olduğunun altını çiziyoruz. Nasıl ki muhalefet partileri ile görüşüyorsak Sayın Cumhurbaşkanımız ve iktidar partileri ile de gerektiğinde görüşmemiz çok tabiidir. Kutuplaşmanın önlenmesini devamlı dile getirirken bunun aksi bir davranış sergilememiz bizim prensiplerimize aykırıdır. Bu görüşme de bu minvalde değerlendirilmelidir. Özellikle belirtmek istiyorum ki kimle görüşürsek görüşelim bizim ilkelerimiz gayet nettir. Bu ilkelerimizden 50 yıldır hiç taviz vermedik, bundan sonra da vermeyiz.”

 

“PAZARLIK DAHİ ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

“Kutuplaşmanın önlenmesi, Adaletin kâmil manada temin edilmesi, Toplumun hem ahlaki ve manevi hem de ekonomik ve maddi değerlerinin ihya edilmesi, İşin ehline verilmesi, yolsuzluk ve rüşvetin önlenmesi, Ranta ve borca dayalı değil, üretime dönük ekonomik politikaların benimsenmesi, Emperyalist ülkelerin güdümünde değil, şahsiyetli bir dış politika izlenmesi gibi temel konularda asla taviz vermemiz ve hatta pazarlık dahi etmemiz mümkün değildir. Bu konularda Genel Başkanımıza ve Yüksek İstişare Kurulu Başkanımıza da olan güvenimiz tamdır. “

 

“CUMHURBAŞKANIMIZI HİÇ YALNIZ BIRAKMADIK”

“Biz sayın Cumhurbaşkanımızı terörle mücadelede hiç yalnız bırakmadık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı FETÖ ile mücadelede hiç yalnız bırakmadık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı dış siyasette ülkemizin menfaatlerini korurken hiç yalnız bırakmadık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı S400’ler meselesine, Doğu Akdeniz meselesinde, Libya konusunda zaten hiç yalnız bırakmadık. Kendisini yalnız bıraktığımız durumlarda oldu. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı BOP eş başkanı olduğu zaman yalnız bıraktık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı Annan Planını uygulamak isterken yalnız bıraktık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı yanlış Ortadoğu ve Suriye politikaları konusunda yalnız bıraktık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı Türkiye’nin 90 yıllık birikimi olan fabrikaları satılırken yalnız bıraktık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı itibarda israf olmaz diyerek şatafatlı harcamalar yaptığı zaman yalnız bıraktık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı Kuzey Anadolu Otoyoluna 16 Milyar TL ek ödeme yaparken yalnız bıraktık. Biz sayın Cumhurbaşkanımızı Ziraat Bankası vasıtası ile Virgin Adalarındaki bir şirkete 1,6 Milyar TL kredi verilip zırnık geri ödeme alınamadığı zaman, kullanandan çok kullanmayanların parasını ödediği köprüler ve havaalanları yapıldığı zaman yalnız bıraktık.”

 

 

“KENDİNİ YALNIZ HİSSEDİYOR OLABİLİR”

“Bu yalnızlıklar sebebi ile Sayın Cumhurbaşkanımız dünyada en çok ihale alan 10 firmanın Türkiye’de bulunan 5’i ile yalnız kalmış olabilir. Cumhurbaşkanımız etrafında bulunan ve adeta iktidar yalakalığı yapan, makam, mevki ve para hırsı ile kraldan çok kralcı olanlarla kendini yalnız hissediyor olabilir. Cumhurbaşkanımız kendisi karşısında olsa bile hakkı savunmayan, samimiyetsiz ve liyakatsiz insanların içinde kendini yalnız hissediyor olabilir.”

 

“YANLIŞTA İTTİFAK ETMEMİZ MÜMKÜN DEĞİLDİR”

“Yalnız Olmak İstemiyor musunuz? Gelin bu toplumun aynı memleketin evladı oluğunu onlara hatırlatın. Gelin israfa, rüşvete, yolsuzluğa son verin. Bunun için yeni bir sayfa açın. Topyekûn mücadele edelim. Gelin İslam’ı istismar edip kendi emellerine ulaşmak isteyenleri engelleyin. Gelin üretime dönük olmayan yatırımlara bir son verin. Döviz ve faiz sarmalından kurtulun. Gelin şu para işlerini biraz açın, defterleri ortaya çıkarın. Şeffaf olun. Gelin yüzyıllardır dünyaya barış getirmeyen batıyı medeniyet tasavvuru olarak görmekten vazgeçin. Kendi medeniyet tasavvurumuza tam manası ile dönelim. Millî Görüş hareketi ve onun temsilcisi olan Saadet Partisi olarak derdimiz hiçbir zaman siyasetten bir rant ve makam elde etmek olmadı. Doğru işler konusunda herkesle ittifak ederiz. Ama meclisten sandalye kapmak veya makam-mevki uğruna yanlışta ittifak etmemiz mümkün değildir. Her parti ile görüşmelerimiz bu minval üzeredir. Bundan sonra da iktidar olsun muhalefet olsun bir araya gelinmesinde Türkiye adına fayda görüyoruz.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama