ÖZCAN Eczanesi
EZEL Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÖZCAN Eczanesi
Tabaklar Mah. Hastane Cad. Talu Apt. No:15(Orman İşletmesi Karşısı)
Tel: 0374 218 19 90
EZEL Eczanesi
İZZET BAYSAL MERKEZ DEVLET HASTANESİ SK N.27/A (RUH SAĞLIĞI HASTANESİ KARŞISI)
Tel: 0374 2752844
Bolu 5 günlük hava tahmini

SAHTE İMZAYLA DEMOKRASİ ÖDÜLÜ VERMİŞLER

19 Temmuz 2017

2 dublekse 256 bin lira ödemiş

Salı günü öğleden sonra Çatı Davası’nda yargılanan isimlerin savunmalarının alınmasına devam edildi. Dosya kapsamında savunma yapan ve Abant Çalışanlar Derneği’nin yönetim kurulunda yer aldığı belirtilen Mustafa Akhan, derneğin yönetim kurulunda görev almadığını iddia etti. Mahkeme başkanının demokrasi ödülleri için karar defterinde imzasının olduğunu hatırlatması üzerine Akhan, “Yönetim ve denetim kurullarında görev almadım. Dosya içersinde bulunan dernek defterindeki yönetim kurulu üyesi sıfat ile adıma atılmış olan imza ban ait değildir” dedi. Ayrıca mahkemede savunma yapan Polat A.Ş.’nin mali müşaviri Murat Aktaş, Tabaklar Mahallesi’nde bulunan iki dubleksi 256 bin liraya almasının muvazaalı satış olmadığını, karlı bir ticari işlem olduğunu belirtti.

Haber: Hakan Aydın-Sefa Güney

MUHAMMED MERT

Diyanet İşleri Başkanlığına bağlı olarak çalışırken FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü Üyesi olduğu iddiasıyla tutuklu bulunan Muhammed Mert ifadesinde şunları söyledi.

YARGILAMAK ZORUMA GİDİYOR

Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum. Ülkenin manevi yanını ayakta tutan Diyanet İşleri personeliyim. Şu anda yargılandığım solunda başarılı çalışmalarımdan dolayı Diyanet İşleri Başkanından ödül almış birisiyim. Terörist olarak burada yargılamak zoruma gidiyor. Bolu, Kastamonu ve Karabük illerinde kuran öğretisi olarak başarılı çalışmalar yaptım. Sayısız ödül aldım. Hakkımdaki suçlamaları kabul etmiyorum.

MÜHÜR YOK, İMZANIN İSE KİME AİT OLDUĞU BELLİ DEĞİL

Bylock isimli programı kullanmadım. Gerekirse yemin dahi ederim. Tutuluyken birçok kişinin bylock ile ilgili tutarsızlıklardan bahsettiğini biliyorum. Tespite ilişkin listelerin güvenirliği konusunda ciddi kuşkular olduğunu biliyorum. 2015 Mart ayında Kastamonu da çalışıyordum. Telefon çekmiyordu. Programı kullanmam mümkün değil. Bahse konu tepsi tutanağında mühür yok, imzanın ise kime ait olduğu belli değil. Bu kabul edilemez. Bylock iddialarını ret ediyorum.

BEYANLARI KABUL ETMEDİ

Aleyhime beyanda bulunan Kadir Sanlı, Şeref Karaköse, Abdullah Çilkara, Ahmet Çörükçü, Murat Demirok, Necati Durukan, Şentürk Çobani, Savaş Yıldız ve Temel Albayrak’ın ifadelerini kabul etmiyorum.

ARABA ALACAK MIŞ

Bank Asya da bulunduğu belirtilen hesabımı önceki yıllarda açmıştım. Faizsiz bankacılık, oto yol geçiş kartları ve temassız kredi kartı tercih sebebim olduğu için mevduat hesabı açtım. 2014 yılında engelli aracı almak istedim. Birikimim yeterli gelmedi. Bankaya kredi başvurusunda bulundum. Banka görevlileri aracın tamamına kredi verebileceklerini söylediler. Elimde ki parayı bankaya yatırmam durumunda bana yeni bir kart verebileceklerini, bu kartın yüksek olan limiti ile aracı alabileceğim belirtildi. Elimde bulunan 10 bin lirayı hesabıma yatırdım. Verdikleri kart ile aracı sipariş ettim. Araç gelince bankadaki paramı çektim.

İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ BİTİRİNCE İŞ BULAMADI

Kızımın çalışma tercihinden ben sorumlu tutulamam. İlahiyat Fakültesini bitirince iş bulamadı. Birçok yere başvuruda bulundu. Fatih Kolejinden geri dönüş oldu. Başörtüsü ile çalışabileceği için burada işe girdi. Çalışırken kazandığı para ile AİBÜ de açılan pedagojik formasyon aldı. Bu durumun aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

HİGHWAY’DE İMAMLIK YAPMIŞ

Benim örgütün düzenlediği sohbet toplantılarına katıldığım iddiası tanık beyanlarına dayanıyor. Tanık beyanlarında çelişkiler var.  Highway’de sadece Cuma günleri geçici imam olarak çalıştığım dönemde mevlüt ve önemli günü olanların davetlerine katıldım. Ben hiçbir zaman sohbet düzenlemedim. İl Müftülüğünün irşad görevlisi olduğum için köylere gittiğim olmuştur. Bahsedilen terör örgütünün sohbetine katılmadım. Müftülüğün görevlendirmesi ile Salı Sohbetlerine ev sahipliği yapıyorduk. Din görevlisi olmam nedeniyle yaptığım çalışmalar karıştırılmış olabilir.

GAZETE BİR HAFTA GELMİŞ

Zaman ve sızıntı dergisine hiç abone olmadım. Bir ara evime Bugün Gazetesi bırakıldı. Bir hafta sonra gazeteyi bırakan dağıtıcıyı durdurdum ve niçin gazete bıraktığını sordum. Bana abone gözüktüğümü söyledi.  Ben de abone olmadığımı söyledim. Bir hafta gelen gazetenin parasını ödedim. Bir daha getirmemesini istedim. Sızıntı dergisi abonelik bilgileri bana ait değildir.

ALLAHIN BİR KULUNA TOPLU İĞNE BİLE BATIRMADIM

Benim söz konusu terör örgütü ile bağlantım yoktur. Suçlamayı kabul etmiyorum. 33 yıllık kuran kursu öğreticisiyim. Bir sürü hafız yetiştirdim. Müfredatın dışına çıkmadım. Benden terörist çıkmaz. Bırakın silahı Allahın bir kuluna toplu iğne bile batırmadım. Bedensel ve zihinsel engelli çocuğum var tutuklanmam aileme ceza vermek anlamına geliyor. Tutuklanmam ve ihraç edildikten sonra sağlık güvencesinden mahrum kaldık. Eğer tutukluluğum devam edecekse devlet kurumlarından engelli çocuğum için yardım istiyorum. Vatana ihanet edecek yağıda yer almadım. Suçsuzum. Tahliyemi ve beratımı istiyorum.

HTS KAYITLARI SORULDU

HTS kayıtlarında Adnan Daylan ile 102, Davut Alcı ile 61, Oktay Güneş ile 218, Murat Özkan 23 ve Fatih Demircioğlu 35 görüşmesi hatırlatılan Mert, “Daylan ile kuran kursuna ait araca yakıt alımları, Oktay Güneş ile müftülüğe ait inşaatlardan sorumlu olmam nedeniyle, Murat Özkan’ı meslek lisesinden ve Demircioğlu’nu ise mesleği nedeniyle tanırım. Bu nedenle görüşmelerim olmuştur.

 

MURAT AKTAŞ

Polat A.Ş.’nin yeminli Mali Müşaviri olarak 2012-2015 yılları arasında görev yaptığı ve şirketin gayri menkullerini muvazaalı şekilde aldığı iddia edilen Murat Aktaş ise savunmasında şunları söyledi;

POLAT A.Ş.’YE REFERANS İLE İŞE GİRDİM

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Savunmamı net ve belgelere dayalı yapacağım. Bana isnat edilen örgüt üyeliğinin her hangi bir dayanağı yoktur. Mali müşavir olarak çalışırım. Polat A.Ş.’ye referans ile işe girdim. Belgemi alınca Celal Şentürk bana Şule Eğitim Vakfı, BOSİAD ve Polat A.Ş. defterlerini devretti. Yalnızca mali işlerini mesleğim gereği yaptım.

SERSERİ BİR ÇOCUĞUN EVİ YAKMASINI BENZETİYORUM

Aleyhime beyanda bulunan Ayhan Demirci, Durmuş Özdemir, Emrah Çangaya, Ertuğrul Fatih Tıraş, Mücahit Erdoğdu, Serkan Özmarka, Sadi Yıldız, İnan Kalaycı, Necati Durukan ve Savaş Yıldız’ın ifadelerini kabul etmiyorum. Tanıkların her hangi bir somut bilgiye dayanmayan beyanlarını serseri bir çocuğun evi yakmasını benzetiyorum. Bu yangın nedeniyle çok ciddi mağduriyetler yaşanacağını düşünemedikleri kanaatindeyim.

ARACINI SATTIĞI TARİH MANİDAR

Bank Asya’da hesabım Polat A.Ş.’nin çalışması, faizsiz bankacılık ve DIT kart nedeniyle açıldı. Hesap hareketleri incelendiğinde mevduat artışı görülmemektedir. Ocak 2014 tarihindeki artış kredi kartı ödemesidir. 2014 Aralık atındaki artış ise aracımı satmış olmamdan kaynaklanmıştır. Terör örgütünün talimatı ile para yatırmadım. Kabul etmiyorum.

MUHASEBECİLERLE YAPTIĞI TOPLANTILAR YANLIŞ ANLAŞILMIŞ

Dini sohbetlere katılmadım. Bu iddianın dayanağı tanık beyanlarıdır. Polat A.Ş.’de çalışırken şube muhasebecileri ile yapılacak işlemler ile ilgili toplanıyorduk. Bu örgütsel toplantı olarak algılanmış olabilir.  Gazete ve dergi aboneliğim yoktur. Eşim adına düzenlenmiş olan abonelikleri kabul etmiyorum. Telefon ve adresler bana ait değildir. Asya Termal Otelde konakladığım doğrudur. Bunun bahsedilen stratejik toplantı ile alakası yoktur.  O dönemde otel fiyatlarında indirim olduğunu öğrenince gittim. İki gün ailem ile kaldım. Diğer iddiaları kabul etmiyorum.

256 BİN LİRAYA İKİ DUBLEKSİ ALDIM

Polat A.Ş.’ye ait olan gayrimenkullerin tarafımca temlik alındığı doğrudur. Yedi çocuklu bir ailenin en büyüğü ve tek erkek çocuğuyum. Bu nedenle anne ve babamın birikimlerini ben yönlendiriyorum. Bu dönemde büro alacaktım. Polat A.Ş. tarafından merkez ofis olarak kullanılan Tabaklar Mahallesi Albay Sokak üzerindeki iki dubleks daire satışa çıktı. Fiyatı çok uygundu. Hatta piyasa araştırmamızda istenen fiyatın bir dubleks fiyatı olduğu, diğer dubleksin kâr olarak kaldığını gördük. Kârlı bir işti. 256 bin liraya iki dubleksi aldım. Mal kaçırmak için şahsıma devredildiğini kabul etmiyorum. Gerçek bir satış işlemidir. Bedelinin ödendiği ve Polat A.Ş.’ye kiralandığı evraklarla sabittir.

BYLOCK KULLANMADIM

Bylock tespitini mahkemece ortaya çıkarılacağını düşünüyorum. Programın tespit edildiği belirtilen hat benimdir. İçerik geldiğinde gerçekle ortaya çıkacaktır. Ben mali müşavir olarak işimin dışında hiçbir iş yapmadım.İddiaları kabul etmiyorum

 

MURAT KARABACAK

Tarım Kredi Kooperatiflerinden emekli olduğunu belirten Murat Karabacak yaptığı savunmada şu ifadeleri kullandı;

İTİRAFIMIN ALINABİLMESİ ADINA YAPILDIĞINI DÜŞÜNÜYORUM

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ortaokulda arkadaşları okula silahla gelen, 1980 darbesini yaşamış biriyim. Her türlü darbeyi, anarşiyi ve terörü lanetliyorum. Bilerek veya bilmeyerek her hangi bir terör örgütün üyesi olmadım. Evimde gözaltına alındıktan sonra sağlıksız şartlarda tutuldum. Adliyeye götürülürken basına teşhir edildik. Cezaevindeyken babam durumumu kaldıramayarak önce yatağa mahkum oldu. Ardından hayatını kaybetti. Cenazesine verilen izinle katıldım. Verilen izinde cami yazmadığı için sadece ev ve mezarlıkta bulunabildim. Revir isteklerim geri çevrildi. İlaçlarım karşılanmadı. Bütün bu uygulamaların itirafımın alınabilmesi adına yapıldığını düşünüyorum.

BÖYLE BİR ÇAĞRIDAN HABERDAR DEĞİLİM

Bank Asya da hesabım olduğu doğrudur. Bu bankanın Bolu da şubesi yokken İzmit’te faaliyet gösteren Anadolu Bankasında işlem yapmaktaydım. Bank Asya Bolu’ya gelince bu bankada hesap açtırdım. Her hangi bir örgütün ve gurubun yönlendirmesi ile bankaya destek olmak için hesap açtırmadım. Almanya’da yaşayan aile dostlarımız İsmail- Havva çifti Türkiye de bulunan emekli maaşlarını bana teslim etmişlerdi. Bu maaşları bankada bana ait ayrı bir hesap üzerinde biriktiriyordum. Buraya yaptığım para havalelerinde herhangi bir karışıklık olmaması için ‘ İsmail, Havva, Almanya, Tamer’ ibarelerini muhakkak koyardım. Türkiye’ye geldiklerinde de hesaplarını kendileri teslim ederdim.  Evim de bu iki isme ait bankaya ait kartların bulunduğu doğrudur. Kaldı ki ben bankanın desteklenmesi istendiği tarihlerde ev ve ikinci bir araba aldım. Böyle bir destek çağrısı alsam bu işlemleri yapmazdım. Böyle bir çağrıdan haberdar değilim. Hatta bu dönem de eşime ait bir ev sattık. Bu satıştan elimize geçen 300 bin lirayı başka bir bankaya yatırdım. Bu işlemi de yapmazdım.

SADECE BİR KİTAP ALINMIŞTIR

İddianamede evimde çok sayıda kitap ele geçirildiği belirtilmesine rağmen sadece bir kitap alınmıştır. Çocuğum sosyoloji okumaktadır. Kendisine sorduğumda bu kitabın dil sosyolojisini ilgilendirdiğini ve o yüzden okuduğunu söyledi. Aleyhime kullanılmasını kabul etmiyorum.

SOHBET TOPLANTISINA KATILDIM

Sohbet toplantılarına anlatıldığı şekilde katılmadım. 2013 öncesi Salı Sohbetlerine bir kez, Süleymanlıların sohbetlerine 3 kez ve 1-2 kez de Gülen Cemaati olarak bildiğim yapının dini sohbetlerine katılmıştım. Katıldığım toplantılarda örgütsel faaliyetler olmazken, dini bilgiler dışında başka bir konuşma olmamıştır.

MUSTAFA AKHAN

Öğretmen olarak çalışırken açığa alındığını ve hakkında verilecek kararın beklendiğini belirten Mustafa Akhan ise savunmasında şunları söyledi;

EŞİM GÖREVİNE DÖNDÜ BEN BEKLEMEDEYİM

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Sağlık meslek lisesinden mezun olduktan sonra sağlık memuru olarak Bolu’ya atandım. 2012 de öğretmenliğe geçiş yaptım. Darbe teşebbüsünden sonra eşim ile açığa alındık. Yapılan incelene sonrası eşim görevine geri döndü. Ben ise açıktayım. İhraç edilmedim. Yargılama sonucu hakkımdaki karara göre görevime geri döneciğimi düşünüyorum.

ÇAĞRI YAPILDIĞI DÖNEMDE İŞLEMİM YOKTUR

Baka Asya’da dıt kart nedeniyle hesap açtırdım. Ancak Bankanın kurtarılması için çağrıların yapıldığı dönemde hesabımda herhangi bir artış yoktur. Hesabıma para yatırılan dönem. TMSF’nin bankaya el koymasından sonradır. 2010 yılında aldığım ev ve 2014 yılında araç kredisini başka bankadan kullandım. Finansal destek çağrısı yapıldığı dönemde herhangi bir işlemim yoktur. Kimse yok mu derneğine yaptığım 150-200 civarında bağışım bulunmaktadır. İnsanı duyarlılıkla yapılan bu küçük yardımların suçlamaya dayanak olmasını kabul etmiyorum.

MESAİ SAATLERİ NEDENİY OKULA GÖNDERDİK

İlkokul ikiye giden çocuğum bir yıl örgüte bağlı olduğu odluğu iddia edilen okulda eğitim alığı doğrudur. Ban ve eşim Bolunun ilçelerinde görev yapıyorduk. Devlet okullarında öğlen yemeği ve saat 15:30 da okulların sonra ermesi bizi bu okula yönlendirdi. Benim kanunlara aykırı herhangi bir faaliyetim olmadı beratımı istiyorum.

SAHTE İMZAYLA DEMOKRASİ ÖDÜLÜ VERMİŞLER

Abant Çalışanları Derneği tarafından 2008-2009 yılarında verilen ‘demokrasi ödülleri’ adı altında verilen ödüller için yaptığı organizasyon için dernek defterinde imzası bulunduğunun hatırlatılması üzerine Akhan, “Sosyalleşmek amacıyla bu derneğe üye olduğum doğrudur. Arkadaşlarım ile derneğin düzenlediği futbol turnuvalarına katılırdık. Ancak ben derneğin hiçbir faaliyetine katılmadım. Yönetim ve denetim kurullarında görev almadım. Dosya içersinde bulunan dernek defterindeki yönetim kurulu üyesi sıfat ile adıma atılmış olan imza ban ait değildir. Benim böyle bir ödül verildiğinden haberim yoktur.  Kaldı ki ben 10 yıldır KESK’in üyesiyim” dedi.  

DEMOKRASİ ÖDÜLLERİ KİME VERİLDİ

Abant Çalışanları Derneği tarafından 2008-2009 yıllarından haklarında FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle soruşturma açılan Mehmet Altan, Mümtazer Türköne ve Nazlı Ilıcak gibi çok sayıda gazeteciye ödül verilmişti.

MUSTAFA KAHVECİOĞLU

Mustafa Kahvecioğlu ise verdiği ifade de şunları söyledi;

BU BİLGİLERİN NASIL ALINDIĞINI BİLMİYORUM

Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Benim Sızıntı derginse aboneliğim yoktur. Adres bana aittir. Bahse konu telefon numarası eşimindir. Ancak bu bilgilerin nasıl alındığını bilmiyorum. İkametime gelmedi. Para ödemedim. Bank Asya hesabımı Dıt kart için açtırdım. Hesapta hareket yoktur.

LİSTEDE İSMİ VAR

Oktay Güneş’in evinde bulunan kurban- himmet listesinde adım geçtiği söyleniyor. Kendisini tanımam daha sonradan kayın validemden öğrendiğime göre kapısına bir iki genç geldiğini kurban talebinde bulunduklarını eşim olan kızı o dönem hasta olduğu için bu gençlere 200 lira verdiğini daha sonradan öğrendim. Gelen kişileri tanımıyor. Ben terör örgütü ile bağlantı içersine girmiyorum. Suçlamaları kabul etmiyorum. Beratımı istiyorum.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama